Dyrektor ds. oferty produktowej (retail/ fashion)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

  • Dostosowywanie oferty produktowej dla Polski
  • Tworzenie strategii produktowej

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma odzieżowa posiadająca w Polsce ponad 100 salonów sprzedaży. Obecnie w zwiazku z rozwojem struktur organizacyjnych w Polsce poszukujemy osoby na stanowisko Dyrektora ds. oferty produktowej. Głównym zadaniem na tym stanowisku będzie dostosowanie kolekcji ogólnej marki do specyficznych potrzeb rynku polskiego.

Opis stanowiska

  • Analizowanie sezonowości produktów (harmonogram dostaw, cykl życia produktów)
  • Ocena produktów i cen : określanie specyficznych potrzeb rynku polskiego, dostosowywanie oferty dla Polski w odniesieniu do kierunku rozwoju kolekcji ogólnej, proponowanie strategii produktowej dla Polski
  • Uczestniczenie w zebraniach mających na celu stworzenie kolekcji, upewnianie się że potrzeby kraju są brane pod uwagę w procesie tworzenia kolekcji ogólnej lub zgłaszanie potrzeby utworzenia produktów specyficznych
  • Organizowanie spotkań oceniających kolekcję (z udziałem kierowników sklepów) i uczestniczenie w nich (kilka razy w sezonie w Polsce i w siedzibie firmy)
  • Pilotowanie obrotów handlowych i marży: monitorowanie głównych wskaźników dla kraju razem z działem zakupów we Francji (budżet zakupów/ liczba modeli/ wskaźnik realizacji/ cena sprzedaży wraz z możliwościami jej podniesienia/obniżenia)
  • Tworzenie i zatwierdzanie strategii dla Polski razem z dyrektorem generalnym Polski,dyrektorem międzynarodowym i dyrektorem ds. oferty grupy
  • Regularne dostarczanie raportów wyżej wymienionym osobom

Profil kandydata

  • Bardzo dobra znajomość rynku lokalnego i konkurencji (retail fashion: moda damska)
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu strategii produktowej na stanowisku szefa produktu lub dyrektora rynku krajowego w branży retail, w sektorze odzieży damskiej
  • Gotowość do odbywania podróży służbowych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - warunek konieczny
  • Mile widziana znajomość języka francuskiego

Oferujemy

Nasz klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów. Jest to jedna z kluczowych pozycji w polskich strukturach firmy z realnym wpływem na biznes.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page