Opis stanowiska pracy

Customer Service with English
Kraków
NR REF.: 1151631

For our Client, an international company located in Kraków, we are currently looking for fresh graduates and customer service professionals to join our Clearance&Brokerage Operations Team.

Key Accountabilities:
Develops and maintains a good knowledge of relevant Customs and trade regulations, practices and procedures and their application in the FedEx and Customer business environment. Shares relevant knowledge with peers and approved information with Customers and impacted functions within FedEx.
Collects information for clearance from Clients
Provides support to new Clients in regards to regulatory requirements, customs procedures e.t.c.

Requirements:
Fluency in English is a must (min. C1)
Excellent communications skills and telephone manners
Client focus
Computer skills
Numerical skills
Willingness to develop within the multinational organisation
Experience in customer service would be an asset

What we offer:
Opportunity to join multinational organisation and align your development with the the growth of the organisation
Competitive salary
Additional benefits package
Possibility to work from home

Interested? Apply!

Dywizja skupia się na wyszukiwaniu najlepszych kandydatów z dziedziny marketingu,... sprzedaży i logistyki. Swoją ofertę kierujemy do firm z sektora dóbr konsumpcyjnych, sieci handlowych, sieci elektro, operatorów logistycznych, a także firm z sektora RTV/AGD.
Dywizja HAYS Sales & Marketing to zespół doświadczonych konsultantów, dla których najważniejsza jest dobra komunikacja z Klientem i skuteczność działań.
Naszymi Klientami są międzynarodowe korporacje oraz firmy lokalne. Wspieramy w rekrutacjach agencje reklamowe i public relations, agencje badania rynku i opinii oraz firmy świadczące usługi marketingu bezpośredniego. Naszym celem jest pozyskiwanie najlepszych specjalistów oraz menedżerów z sektorów, w których działamy. Nasi Klienci mogą również liczyć na aktualne dane na temat zmian i sytuacji na rynku pracy. Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
30/07/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Logistyka , Praca Zakupy / Zaopatrzenie