Credit Control Specialist / Specjalista ds. kontroli należności

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukiwana osoba będzie odpowiedzialna za proces zarządzania zamówieniami klientów polskich i zagranicznych.
Jest to ciekawa propozycja dla osób mających doświadczenie po stronie należności (AR), pragnących przejść na stronę "regularnego biznesu" i mieć styczność z szerokim zakresem zadań

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z branży produkcyjnej, której wyroby podlegają szerokiemu zastosowaniu (biura, hotele, restauracje, sklepy) poszukujemy osoby na stanowisko Credit Contol Specialist/Specjalisty ds. Kontroli Należności.

Opis stanowiska

  • Weryfikacja i ocena kredytowa klientów (przegląd limitów kredytowych, ryzyk oraz warunków płatności)
  • Przyznawanie limitów kredytowych na podstawie historii płatności
  • Odpowiedzialność za proces zarządzania zamówieniami, ocena ryzyka kredytowego, decyzje dot. akceptacji/wstrzymania zamówień klientów
  • Monitorowanie i kontrola terminowości spłat należności
  • Miękka windykacja należności
  • Wsparcie działu finansowego w zakresie zadań księgowych (przygotowywanie kart zamknięcia miesiąca)
  • Przygotowywanie faktur do płatności (sprawdzanie poprawności danych dot. klientów)
  • Aktualizacja danych dot. kontrahentów (zakładanie vendorów)
  • Współpraca z działem sprzedaży w zakresie kompletności dokumentacji

Profil kandydata

  • Mile widziane doświadczenie w obszarze zarządzania należnościami
  • Doświadczenie w obszarze kontroli kredytowej kontrahentów będzie atutem
  • Wykształcenie wyższe (kierunki ekonomiczne, finansowe)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji w mowie i piśmie (min. B2)
  • Dobra znajomość Excela
  • Osoba komunikatywna, skrupulatna, rzetelna

Oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Premia roczna
  • Budżet elastyczny do wykorzystania na dowolnie wybrany cel (ubezpieczenie na życie, opieka medyczna, karta sportowa, vouchery do kina/teatru/sklepów
  • Dofinansowanie do nauki języka angielskiego
  • Możliwość w udziału w eventach firmowych
  • Lokalizacja: Centrum (Rondo Daszyńskiego)
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page