Controlling Manager (Real Estate)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Idealna rola dla kandydatów z paroletnim doświadczeniem w branży nieruchomości oraz w zarządzaniu zespołem. Rola zorientowana na wspieranie decyzji biznesowych i raportowanie.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, rozpoznawalnej i stabilnej spółki z branży nieruchomości, z uwagi na dalszy rozwój, poszukujemy osoby na stanowisko Managera Działu Kontrolingu do siedziby w Warszawie.

Osoba, będzie odpowiedzialna za zarządzanie paro-osobowym zespołem kontrolingu Grupy Kapitałowej działającej na rynku nieruchomości.

Opis stanowiska

  • Bezpośrednie zarządzanie pracą działu kontrolingu Grupy,
  • Odpowiedzialność za przygotowywanie raportów i analiz dla Zarządu, Rady Nadzorczej i Akcjonariusza (w tym analiz operacyjnych, finansowych i innych zleconych),
  • Odpowiedzialność za zbieranie i analizowanie danych biznesowych i operacyjnych Grupy; przygotowywanie prezentacji bazujących na zdobytych i przenalizowanych danych,
  • Kontrola i weryfikacja budżetów projektów inwestycyjnych,
  • Przygotowywanie analiz sprzedaży i rentowności Grupy,
  • Przygotowywanie analiz rentowności projektów inwestycyjnych realizowanych oraz planowanych przez Grupę; sporządzanie rekomendacji dotyczących projektów inwestycyjnych rozważanych do realizacji przez Grupę,
  • Przygotowanie biznes planu (modelu finansowego) Grupy zgodnie z wytycznymi Zarządu i innych shareholders,
  • Sporządzanie szczegółowych analiz operacyjnych i finansowych Grupy we współpracy w działami technicznym, prawnym, obsługi klienta, weryfikacja poprawności danych pochodzących z tych działów;
  • Odpowiedzialność za budowanie nowych narzędzi i template'ów kontrolingowych i raportingowych;
  • Nadzór nad prawidłowością funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej w Grupie;
  • Współpraca z Zarządem w zakresie podejmowania działań zmierzających do udoskonalania systemu kontroli wewnętrznej;
  • Inne prace zlecone przez Zarząd ramach zajmowanego stanowiska pracy.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia bądź pokrewne,
  • Znajomość branży nieruchomości (najlepiej deweloperska, inwestycyjna),
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku Finance Managera, Senior Financial Controller, Controlling Manager w nieruchomościach lub audyt finansowy;
  • Rozumienie biznesu nieruchomościowego, kluczowych decyzji, aktualnej sytuacji rynkowej i możliwości działania oraz finansowania bankowego;
  • Bardzo dobra wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu Prawa Podatkowego i UoR,
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, rozwój i dbanie o motywację zespołu,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Otwartość na wyzwania, chęć rozwoju, proaktywne podejście,
  • Otwartość w zakresie podróży służbowych.

Oferujemy

Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, możliwość pracy w bardzo dobrej atmosferze z możliwościami rozowji, b2b, pełną pakiet benefitów i bonus.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page