Opis stanowiska pracy

W związku ze specyfiką działalności oraz kulturą organizacyjną naszego klienta poszukujemy kandydata, który posiada wysoką potrzebę wyzwań zawodowych oraz jest nastawiony na długofalową współpracę. Szczególnie zależy nam na osobie, która posiada wysokie kompetencje liderskie/managerskie, ale jednocześnie takiej, która jest otwarta na pracę operacyjną i spojrzenie na problemy z perspektywy zespołu.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma handlowa o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za prowadzenie księgowości oraz politykę rachunkową spółki
  • Zarządzanie pracą kilkuosobowego zespołu księgowego
  • Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych zgodnie z UoR
  • Nadzorowanie procesu kalkulacji podatków (m.in. VAT, CIT, PCC, import towarów, WNT)
  • Odpowiedzialność za raportowanie statystyczne do instytucji zewnętrznych np. GUS, NBP
  • Reprezentowanie spółki przed Urzędem Skarbowym
  • Przeprowadzanie procesu inwentaryzacji oraz ewidencja majątku trwałego
  • Koordynacja przygotowania cen tranferowych przez firmę zewnętrzną
  • Optymalizacja procesów finansowych

Profil kandydata

  • Min. 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego w dużej międzynarodowej firmie
  • Doświadczenie w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem - warunek konieczny
  • Bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów podatkowych oraz Ustawy o Rachunkowości
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1)
  • Zaawansowana znajomość MS Excel oraz doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne, pro-biznesowe nastawienie i samodzielność
  • Umiejętność identyfikowania problemów oraz poszukiwania i rekomendacji rozwiązań

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Samochód służbowy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta sportowa
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Możliwość wprowadzania zmian i usprawnień

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/08/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Finanse