Audytor Efektywności Energetycznej / Inżynier Audytu

IEN S.A.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Grupa IEN – Przedsiębiorstwo z branży energetycznej, którego głównym kierunkiem działań jest optymalizacja kosztów zużycia mediów energetycznych – energia elektryczna, gaz, woda, w zakładach produkcyjnych, fabrykach, budynkach biurowych, jednostkach budżetowych – szkoły, szpitale, gminy, urzędy państwowe. Działamy na terenie całego kraju przeprowadzając dla naszych klientów audyty, wdrażając systemy pomiarowe ze współpracującym specjalistycznym oprogramowaniem do analizy wielkości pomiarowych, pomagamy w przygotowaniu projektów OZE pod kątem finansowym, technicznym i organizacyjnym, pozyskujemy finansowanie dla inwestycji w małą energetykę.

W związku z planami dynamicznego rozwoju poszukujemy odpowiedzialnych i samodzielnych osób, gotowych podjąć pracę w charakterze Audytora Efektywności Energetycznej.

• Inwentaryzacja infrastruktury energetycznej (energia elektryczna, energia cieplna, paliwa stałe i płynna)
• Inwentaryzacja znaczących odbiorów
• Szacowanie zużycia energii na węzły energetyczne
• Bilans energetyczny
• Przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej
• Wykonywanie Audytów efektywności energetycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami
• Wykonywanie przeglądów energetycznych i sporządzanie z nich Raportów
• Sporządzanie analiz technicznych i studiów wykonalności w zakresie poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i dla JST
• Doradztwo techniczne, dobór optymalnych rozwiązań
• Uczestnictwo w wizjach lokalnych u Klientów na terenie całego kraju, kontakt w sprawach technicznych z Klientami

Wymagania

• Wykształcenie wyższe (studia techniczne: energetyka, ciepłownictwo, ochrona środowiska, budowlane) bądź w trakcie studiów
• Uprawnienia SEP do 1 kV
• Wiedza nt. zasad sporządzania audytów efektywności energetycznej i mechanizmu Kolorowych Certyfikatów będzie dodatkowym atutem
• Doświadczenie w przeprowadzaniu przeglądów i audytów energetycznych w przedsiębiorstwie lub doświadczenie w świadczeniu usługi doradztwa w zakresie poprawy efektywności energetycznej dla przedsiębiorstw lub JST mile widziane
• Znajomość specyfiki funkcjonowania systemów energetycznych i elektroenergetycznych w tym klimatyzacji i wentylacji zarówno od strony cieplnej i elektrycznej, jednostek wytwórczych
• Zainteresowanie rynkiem energii elektrycznej w Polsce i UE
• Mile widziane doświadczenie zawodowe w sporządzaniu audytów efektywności energetycznej

Prezentacja firmy

Przedsiębiorstwo z branży energetycznej, którego głównym kierunk... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/07/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Energetyka