Architekt ds. rozwiązań BI

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko BI Product Ownera. Wybrana osoba będzie w pełni odpowiedzialna za rozwój i utrzymanie platformy business intelligence w ramach organizacji oraz współpracę z zewnętrznym dostawcą, a także kreowanie nowych obszarów funkcjonalności. Do rekrutacji zapraszam osoby ukierunkowane na rozwój zawodowy i technologiczny.

Informacje o kliencie

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko BI Product Ownera. Wybrana osoba będzie w pełni odpowiedzialna za rozwój i utrzymanie platformy business intelligence w ramach organizacji oraz współpracę z zewnętrznym dostawcą, a także kreowanie nowych obszarów funkcjonalności.

Opis stanowiska

* Opracowanie strategii rozwoju platformy BI
* Rozbudowa platformy analitycznej o nowe obszary danych/raporty zgodnie z wymaganiami jednostek biznesowych
* Współpraca z dostawcą zewnętrznym oraz wewnętrznymi komórkami IT (monitoring jakości prac oraz terminowości realizacji zadań)
* Szkolenia użytkowników biznesowych w zakresie nowych funkcjonalności
* Koordynacja procesów rozwoju platformy oraz przekazania do utrzymania
* Analiza i budowa architektury nowych rozwiązań BI/DWH pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejącą infrastrukturą lokalną oraz centralną
* Projektowanie interfejsów danych - integracja systemów
* Rekomendacje w zakresie optymalizacji architektury platformy BI (ustalanie priorytetów zadań)
* Budowanie, utrzymywanie i rozwijanie rozwiązań ETL-owych zapewniające przepływ danych (integracja danych z wielu źródeł - koordynacja działań)
* Budowanie rozwiązań raportowych oraz tworzenie analiz biznesowych zgodnie z wytycznymi jednostek biznesowych (wsparcie w procesie zakupowym)
* Odpowiedzialność za utrzymanie bieżącej dokumentacji architektonicznej
* Współpraca z Analitykami Biznesowymi, Kierownikami Projektów przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
* Współpraca z zespołami odpowiedzialnymi za inne komponenty infrastruktury informatycznej w celu zapewnienia spójności rozwiązań
* Współpraca z jednostkami technologicznymi nad szczegółami implementacyjnymi
* Współpraca z dostawcami zewnętrznymi.

Profil kandydata

* Doświadczenia min. 3 lata w obszarze architektury rozwiązań /projektowania systemów hurtowni danych oraz systemów BI
* Bardzo dobrej znajomości technologii Microsoft: MS SQL Server, SSIS, SSRS, SSAS,
* Zaawansowanej znajomości Microsoft SSIS - SQL Server Integration Services
* Doświadczenie w pracy z technologiami chmurowymi - MS Azure w zakresie analizy danych
* Znajomości technologii PowerBI
* Znajomości narzędzi do monitoringu oraz automatyzacji dla rozwiązań BI
* Znajomości rozwiązań BI typu Data Analytics,Data Platform, Data Warehouse
* Wiedzy z zakresu SQL Server i T-SQL (optymalizacja zapytań, procedury)
* Praktycznej znajomości języka DAX
* Technicznego/informatycznego wykształcenia
* Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej oraz udział w projektach międzynarodowych (B2/C1)
* Samodzielności
* Umiejętności organizowania pracy
* Umiejętności pracy pod presją czasu przy kilku równoległych projektach
* Umiejętności jasnego i precyzyjnego formułowania myśli w mowie i piśmie
* Doświadczenia w pracy w rozproszonym międzynarodowym środowisku

Oferujemy

* Zatrudnienie na zasadach umowy o pracę lub B2B.
* Bogaty pakiet benefitów oraz ubezpieczeń.
* Pracę w międzynarodowym środowisku

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page