Analityk rynku (energy)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Do firmy z branży energetycznej zajmującej się sprzedażą i obrotem energii elektrycznej poszukujemy analityka rynku energetycznego.

Informacje o kliencie

Klientem jest renomowana firma z branży energetycznej zajmująca się sprzedażą i obrotem energii elektrycznej.

Opis stanowiska

  1. Modelowanie i budowa narzędzi analitycznych:
    • Modelowanie fundamentalne i ekonometryczne dla polskiego i europejskich rynków energii elektrycznej
    • Modelowanie obecnych i przyszłych mechanizmów rynkowych
    • Tworzenie i utrzymywanie modeli prognostycznych, modeli wycen i narzędzi analitycznych
    • Utrzymywanie i rozbudowa baz danych rynkowych, kontrola jakości danych
    • Współpraca w zakresie modelowania scenariuszy rozwoju rynku energii i produktów powiązanych
  2. Analizy rynkowe:
    • Sporządzanie prognoz cenowych w różnych horyzontach czasowych w zakresie energii elektrycznej, gazu ziemnego i produktów powiązanych
    • Sporządzanie prognoz wolumetrycznych i analizy dla odnawialnych źródeł energii
    • Bieżące wsparcie analityczne działu tradingu
    • Monitoring i analizy czynników rynkowych
    • Przygotowywanie danych i raportów na potrzeby informacji zarządczej
  3. Współpraca w ramach Spółki:
    • Wsparcie analityczne i narzędziowe innych działów Spółki w zakresie rozwoju rynków i modelowania czynników mających wpływ na przychody oraz koszty
    • Współpraca narzędziowa w zakresie operacyjnego zarządzania ryzykiem działalności handlowej Spółki

Profil kandydata

  • Dobra znajomość języków programowania (głównie Python, SQL, ew. VBA, R)
  • Wykształcenie wyższe II stopnia, preferowane techniczne, statystyka, ekonometria lub pokrewne
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość narzędzi z zakresu statystyki, analityki biznesowej i uczenia maszynowego
  • Umiejętności zaawansowanej analizy danych i wnioskowania i podejmowania decyzji
  • Minimum dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku, preferowane w sektorze energetycznym lub finansowym
  • Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych oraz analizy danych i wyciągania wniosków
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolność do szybkiego uczenia się, samodzielność
  • Umiejętności zarządzania pracą własną, terminowość i skrupulatność
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • Mile widziane zainteresowania problematyką energetyki odnawialnej i rynkiem energii
  • Doskonała organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy pod presją czasu
  • Komunikatywność, wysoka kultura osobista

Oferujemy

  • Umowa na pełny etat na czas nieokreślony
  • Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych)
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej i karta multisport
  • Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej
  • Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej
  • System dopasowanych szkoleń i warsztatów
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page