Analityk/ Data Scientist do obszaru wykrywania nadużyć w sektorze finansowym

SAS Institute Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

  • Zbieranie i analiza wymagań dotyczących przetwarzania i modelowania danych na potrzeby budowy systemów wykrywania nadużyć
  • Wykonywanie analiz data/text mining, segmentacyjnych, budowa sieci powiązań i raportów
  • Optymalizacja modeli analitycznych z wykorzystaniem wiedzy dotyczącej procesów biznesowych w instytucjach finansowych (banki, ubezpieczyciele)
  • Praca w wiodących na polskim rynku organizacjach z branży finansowej
  • Udział w projektach wdrożeniowych systemów informatycznych do detekcji nadużyć opartych o rozwiązania SAS i zaawansowane metody uczenia maszynowego
  • Weryfikacja i uszczegółowienie wymagań biznesowych
  • Współpraca z zespołem programistów w ramach realizowanych projektów
  • Zapewnienie wysokiej jakości wytwarzanych produktów

Doświadczenie i kwalifikacje

  • Wiedza biznesowa z obszaru ubezpieczeń i/lub bankowości
  • Znajomość zagadnień, regulacji i najnowszych trendów w obszarze wykrywania nadużyć
  • 3-letni staż pracy w projektach informatycznych przygotowujących analizy, zajmujących się wykrywaniem nadużyć lub pokrewnych
  • Mile widziana biznesowa znajomość zagadnień z obszaru AML
  • Wykształcenie wyższe, preferowane metody ilościowe, ekonometria, matematyka, statystyka lub pokrewne, informatyka
  • Wiedza i umiejętności dotyczące zagadnień związanych z analizą danych i tworzeniem modeli analitycznych (statystycznych, data mining, sieci powiązań) do wykrywania nadużyć
  • Doświadczenie w zbieraniu wymagań, tworzeniu specyfikacji dla systemów informatycznych
  • Podstawowa wiedza dotycząca funkcjonowania systemów informatycznych
  • Mile widziana znajomość SAS (w szczególności 4GL, Enterprise Miner, Enterprise Guide), SQL, R
  • Praktyczna znajomość języka angielskiego
  • Wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, prezentacyjnych i trenerskich
  • Umiejętność prowadzenia spotkań biznesowych
  • Samodzielność
  • Umiejętność pracy zespołowej

Oferujemy

  • pracę w środowisku dużej, międzynarodowej organizacji
  • stałe zatrudnienie - umowę o pracę, lub B2B kontrakt
  • opiekę medyczną (dla pracownika lub pracownika z rodziną)
  • karnet sportowy, naukę angielskiego on-line (po okresie próbnym)
  • pracę w biurze zlokalizowanym na Bielanach (5 minut od metra Marymont), w elastycznych godzinach pracy
  • przyjazną atmosferę pracy ( 3cie miejsce w konkurcie Grate place to Work 2019)
  • codziennie świeże owoce w biurze i wspaniałą kawę

Prezentacja firmy

Zmieniamy sposób patrzenia na dane i korzystania z ich wartości. Pomagam... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/12/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Finanse, Praca IT - Project Management, Praca Bankowość, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa