Opis stanowiska pracy

Obecnie dla jednego z naszych klientów szukamy osoby na stanowisko:

Analityk danych finansowych

Jest to rola, wymagająca, zarówno wiedzy, zorientowania w obszarze finansów, jak i umiejętności technicznych z zakresu IT. W codziennej pracy będziesz odpowiedzialny za funkcjonowanie, utrzymanie, a także wsparcie i rozwój systemów finansowych, w oparciu o analizę danych.

Jeśli posiadasz wysoki poziom umiejętności analitycznych, lubisz pracę z dużą ilością danych oraz jesteś zorientowany na szczegóły - aplikuj już dziś!

Do Twoich obowiązków należałoby m.in.:

  • Zrozumienie przepływu informacji finansowych, dotyczących klientów i spraw z innych systemów informacji zarządczej w firmie, w kontekście przechwytywania i zestawiania danych do celów rozwoju biznesu i marketingu
  • Pisanie zapytań SQL w celu tworzenia, modyfikacji oraz zarządzania bazami danych
  • Prezentacja danych za pomocą SSRS, narzędzi do wizualizacji BI (Tableau, Power BI, PowerPivot)
  • Prawidłowe stosowanie koncepcji relacyjnych baz danych i najlepszych praktyk programowania
  • Ciągłe dążenie do doskonalenia rozwiązań (pod względem integralności, prostoty i wydajności) oraz okresowe audyty w celu zapewnienia dokładności i wiarygodności danych
  • Projektowanie i zarządzanie procesami ETL na potrzeby systemów lokalnych i globalnych
  • Aktywna współpraca z partnerami biznesowymi, wyraźne dokumentowanie ich wymagań oraz dostarczanych rozwiązań, a także komunikowanie postępów i terminowe dostarczanie wyników

Wymagania wobec kandydata:

  • Wiedza z zakresu finansów - zaplecze zarówno teoretyczne, jak i praktyczne
  • min. 1,5 - 2 letnie doświadczenie w pracy z analizą danych finansowych
  • Bardzo dobra znajomość języka SQL (rozszerzenie T-SQL)
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Zorientowanie na szczegóły
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Atutem będzie:

  • Znajomość narzędzi wizualizacji (BI Tableau; PowerPivot; Power BI)
  • Znajomość Integration Builder
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania Data Warehouse oraz kostkami OLAP
  • Dostępność do rozpoczęcia pracy - od zaraz! :)

Co oferuje firma?

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość pracy w firmie o globalnym zasięgu
  • Uczestnictwo w międzynarodowych projektach
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Kartę lunchową
  • Ubezpieczenie na życie

*Proszę o przesyłanie CV w języku angielskim*

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
25/03/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy