Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 22/08/2018.

Administrator IT

Warszawa, mazowieckie

Devire

Opis stanowiska pracy

Miejsce pracy / Location Warszawa

Nasz Klient zapewnia / Our Client offers

Zakres obowiązków:

Zarządzanie zasobami sprzętowymi

  • Serwis i modyfikacje - instalacja dodatkowych kart/dysków/napędów, itp., współpraca z serwisem firmowym DELL lub innych dostawców sprzętu.
  • Optymalizacja działania stacji roboczych i urządzeń mobilnych pod kątem wydajności przetwarzania.
  • Realizacja bieżących zakupów stacji roboczych i urządzeń mobilnych.

Opieka nad systemami operacyjnymi

  • Instalacja,  aktualizacja (z wewnętrznych serwerów) i konfiguracja systemów operacyjnych na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych.
  • Podłączanie do domeny firmowej stacji roboczych i urządzeń mobilnych.
  • Optymalizacja działania  systemu operacyjnego pod kątem wydajności przetwarzania.
  • Zarządzanie licencjami (wybór modelu licencyjnego, nadzór nad realizacją zamówień zakupów i odnowień licencji).

Zarządzanie programami antywirusowymi na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych

  • Instalacja, aktualizacja (z wewnętrznych serwerów) i konfiguracja programów antywirusowych.
  • Zarządzanie licencjami (wybór modelu licencyjnego, nadzór nad realizacją zamówień zakupów i odnowień licencji, itp.).

Nadzór nad oprogramowaniem narzędziowych zakładów konstrukcyjnych

  • Instalacja, aktualizacja i konfiguracja n/w oprogramowania narzędziowego na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych, przy współpracy z pracownikami merytorycznymi zakładów konstrukcyjnych oraz dostawcami oprogramowania:

Altium Designer,

Matlab,

Solid Edge,

Xilinx Design Tools ISE  - Design Suite Embedded Edition,

Xilinx Design Tools Vivado HL -  Design Edition,

Active HDL,

Microsoft Office,

CorelDraw Graphics Suite,

AutocCAD LT2011.

  • Współpraca z dostawcami oprogramowania w zakresie obsługi reklamacji, wprowadzania zmian, odnawiania licencji, wykorzystania asyst technicznych, sporządzania zapytań ofertowych i zamówień, itp.

Inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania,

  • Dbanie o majątek firmy poprzez prowadzenie inwentaryzacji podległego sprzętu i oprogramowania.
  • Nadzór nad legalnością oprogramowania zainstalowanego na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych poprzez prowadzenie regularnych audytów.

Wymagania dla kandydata:

  • Znajomość architektury komputerów klasy PC (procesory, płyty główne, dyski, interfejsy, karty graficzne),
  • Aktualna wiedza na temat architektury komputerów PC,
  • Biegła znajomość systemów MS Windows XP, 7, 10, itp.,
  • Wiedza z zakresu diagnozowania uszkodzeń sprzętu komputerowego,
  • Umiejętność szybkiego wyszukiwania rozwiązania problemu w Internecie oraz współpracy z serwisem producenta oprogramowania/sprzętu w celu rozwiązania problemu,Certyfikaty MCDST lub MCSA (Windows7, Windows10, Windows Server 2012/2016),
  • Wykształcenie wyższe - ukończone studia techniczne na kierunku elektronicznym, elektrycznym lub informatycznym,
  • Język angielski na poziomie B2,
  • Znajomość zagadnień związanych z budową i konfiguracją sieci LAN/WLAN,
  • 2 letnie udokumentowane doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • Znajomość systemów Linux będzie dodatkowym atutem.

Nasz Klient oferuje:

  • Elastyczne godziny pracy,
  • Ubezpieczenie na życie,
  • Ubezpieczenie medyczne,
  • Pakiet świadczeń socjalnych,
  • Rozwój poprzez szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne (możliwość certyfikacji).

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
11/08/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy