Administrator do zespołu DevOps

ALTEN Polska

Warszawa, mazowieckie

Wiele możemy napisać o tym, jaką firmą jest ALTEN Polska i dlaczego warto z nami współpracować. Cenimy jednak Twój czas, więc chętnie opowiemy Ci o tym na rozmowie rekrutacyjnej.

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ALTEN skupiającą na całym świecie ponad 28 000 wybitnych specjalistów z dziedziny Inżynierii oraz IT, którzy realizują najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla naszych Partnerów biznesowych (najnowsze samoloty pasażerskie? Jasne! Zaawansowane systemy dla największych korporacji? Oczywiście! To może jeszcze przemysł kosmiczny? Cóż…tak!). Zespół, który tworzymy, to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem i znajomością potrzeb rynku codziennie udowadniają, iż grupa ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. W pracy bardzo ważna jest dla nas atmosfera, którą sami tworzymy. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, otwartości oraz pomysłowości.

Od: ALTEN Polska
Miejsce pracy: Warszawa

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 3 do 5 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis

Osoba zatrudniona na stanowisku będzie częścią zespołu DevOps, odpowiedzialnego za rozwój oraz utrzymanie platformy Mesos oraz Marathon w Banku.

Idealny kandydat powinien posiadać doświadczenie w rozwoju i utrzymaniu aplikacji działających w architekturze Mikrousług (Microservices) oraz pasjonować się technologiami OpenSource.

Zadania:

  • Współtworzenie środowiska uruchomieniowego
  • dla Microservices w oparciu o Mesos (+Marathon), NginX, Consul, Vault, ELK
  • Tworzenie narzędzi wspierających proces Build-Ship-Run dla kontenerów Docker
  • Wdrażani zmian do środowisk testowych oraz produkcyjnych
  • Bieżący monitoring systemów
  • Utrzymanie aplikacji wspierających procesy biznesowe, działające w dużym, zintegrowanym środowisku bankowym
  • Analiza i rozwiązywanie błędów/problemów w ramach 2 linii wsparcia

Wymagania:

  • Wiedza poparta doświadczeniem w utrzymaniu KeyCloak oraz baz PostgreSQL
  • Doskonałe zrozumienie działania procesów w zespole DevOps
  • Praktyczna wiedza z zakresu tworzenia środowisk Continuous Integration i Continuous Delivery w oparciu o technologie Jenkins Pipelines, Job DSL, GIT, SVN
  • Doskonała znajomość Docker
  • Wiedzę w zakresie platform do orkiestracji mikro usług Mesos (+Marathon), NginX, Consul, Vault lub Kubernetes
  • Praktyczna znajomość serwerów aplikacyjnych Websphere Application Server, Jboss, WildFly
  • Znajomość systemu operacyjnego Linux oraz AIX na poziomie użytkownika zaawansowanego
  • Umiejętność tworzenia skryptów w bash oraz znajomość języka groovy
  • Znajomość relacyjnych baz danych Oracle oraz języka zapytań SQL
  • Znajomość koncepcji szyny usług (ESB) w oparciu o dowolną platformę integracyjną
  • Język angielski na poziomie średniozaawansowanym w piśmie (B2 - dokumentacja techniczna)

Mile widziane:

  • Znajomość silników procesów biznesowych (Activiti/JBPM/Camunda lub inne)

Oferujemy:

  • Elastyczną formę zatrudnienia
  • Długofalową współpracę
  • Pakiet benefitów (Benefit Systems, pakiet medyczny, dofinansowanie do szkoleń)
  • Nowe technologie
  • Możliwości rozwoju