Specjalista ds. controllingu

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta- międzynarodowej firmy produkcyjnej zlokalizowanej we Wrocławiu poszukujemy osoby na stanowisko Specjalisty ds. kontrolingu.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest niemiecka firma produkcyjna zlokalizowana we Wrocławiu.

Opis stanowiska

  • przygotowywanie rocznego budżetu, forecastów, planów wieloletnich oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń

  • analiza źródłowych transakcji operacyjnych w systemie ERP (produkcja)

  • analiza rentowności produktów, kanałów dystrybucji, klientów

  • kontrola kosztów wg centrów kosztowych i analiza odchyleń od budżetu

  • nadzór nad aktywami obrotowymi Spółki łącznie z tworzeniem odpisów aktualizujących należności i zapasów

  • sporządzanie raportów zarządczych dla potrzeb Zarządu i Rady Nadzorczej oraz innych odbiorców zewnętrznych (cyklicznych i „ad hoc")

  • współpraca z działem księgowości przy zamykaniu miesiąca księgowego, w tym kalkulacja robót w toku

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne z zakresu finansów (controlling, rachunkowość lub pokrewne)

  • min. roczne doświadczenie w controllingu, preferowane w firmie o profilu produkcyjnym,

  • dobra znajomość zasad rachunkowości finansowej i zarządczej oraz rachunku kosztów

  • bardzo dobra znajomość Excel i zawartych w nim narzędzi analitycznych, VBA, użytkowanie baz danych, znajomość systemów ERP (mile widziane doświadczenie we wdrażaniu)

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,

  • zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność współpracy w zespole,

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • prywatne ubezpieczenie medyczne, karta Multisport,
  • możliwość pracy zdalnej- 1x w tygodniu po okresie wdrożenia po ustaleniu z liderem zespołu,
  • ubezpieczenie na życie,
  • elastyczne godziny pracy,
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page