Service Administration Specialist

Piaseczno, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

Due to a steady growth of our client's company we are looking for people for the position of Service Administration Specialist

Client Details

For our client an international organization we are looking for people for the position of Service Administration Specialist

Description

  • Order intake and coordinate customers inquiries for service calls by phone, fax and email
  • Scheduled service work for technicians in Poland and occasionally outside Poland
  • Contact customers with service offers and service contracts
  • Support for the local Service Manager
  • Administrative support for the service management
  • Enter orders into the ERP system and create invoices
  • Enter orders into the scheduling system
  • Support of colleagues within the European customer service teams
  • Spare part handling for customer and technicians

Profile

  • Commercial or technical background. Combination of both will be preferred
  • 2 years of experience in a similar position
  • Excellent knowledge of Polish and English, both in spoken and written form
  • Resistant to stress, calm and confident whilst dealing with customers & colleagues
  • Able to organize and structure the workload
  • Friendly, professional appearance in spoken and written form
  • Good knowledge of MS Office programs such as Word, Excel and Outlook

Job Offer

  • Employment contract
  • Additional benefits
  • Location Piaseczno

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/02/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Praca na produkcji