Senior Accountant

Hays Poland

Poznan, wielkopolskie

Hays Poland

Poznan
Poznan
NR REF.: 1158805

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy zarządzającej funduszami inwestycyjnymi poszukujemy kandydatów na stanowisko: Starszy Księgowy ( dział GL)

Zakres obowiązków:
  •  Zapewnienie terminowej aktualizacji ksiąg rachunkowych zgodnie z odpowiednimi zasadami GAAP
  • Przygotowanie deklaracji VAT i innych deklaracji podatkowych, zgodnie z wymaganiami.

  • Zapewnienie wsparcia w kwestiach związanych z audytem na koniec roku w całym regionie, zgodnie z wymaganiami
  • Przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych i dokumentów audytowych
  • Przygotowywanie raportów zarządu i innych form sprawozdawczości zarządczej
  • Badanie i rozwiązywanie problemów związanych z różnicami księgowymi, w tym współpraca z innymi zainteresowanymi stronami

  • Udział w miesięcznym zamknięciu europejskich jednostek korporacyjnych (w tym przygotowanie miesięcznych rozliczeń międzyokresowych, uzgadnianie kont GL, analiza wariancji itp.)

  • Uczestnictwo w spotkaniach zespołu w całym regionie w celu zrozumienia potrzeb i wsparcia tam, gdzie jest to wymagane.
  • Udział w projektach optymalizacji, automatyzacji i innowacji cyfrowych.

  • udział w cross-funkcjonalnej współpracy w celu poprawy rachunkowości, kontroli, wsparcia finansowego i operacyjnego.

 idealne kwalifikacje, umiejętności:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości lub pokrewnej dziedziny (np. ekonomii, finansów).
  • Minimum 3 lata doświadczenia w podobnym dziale
  • Płynna znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Umiejętności analityczne i przywiązywanie dużej wagi do szczegółów
  • Doskonałej znajomości obsługi komputera (aplikacje MS Office)
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność zachowania elastyczności, planowania i organizowania zadań oraz planowania pracy w celu dotrzymania terminów
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland