Sales Manager (Premium Residential Investor)

Warsaw, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

We are seeking for a experienced Sales Manager / Sales Advisor.

Client Details

For our Client - a international real estate investor, who is specialized in development and sales of premium residential projects (apartments, bungalows, villas) - due to introducing operations in Poland, we are seeking for an experienced Sales Manager. The successful candidate will be responsible for creating office and developing company presents in Poland.

Description

  • Be responsible for creating sales office in Poland
  • Cooperate with HQ to prepare sales strategy for Polish market
  • Be responsible for delivering sales plans for Polish market
  • Build and maintain business relations with clients
  • Negotiate and prepare contracts
  • Cooperate with HQ Dep. to deliver best marketing communication
  • Prepare reports and market analysis
  • Develop sales team

Profile

  • Master degree
  • At least 5-6 years of experience within real estate sales area (preferably premium products)
  • Strong negotiation skills
  • Very good knowledge regarding premium real estate market
  • Fluency in English language
  • Spanish language skills would be an advantage
  • Entrepreneurship and customer-oriented way of thinking and acting
  • Strong communication and organizational skills
  • Independent and target-oriented way of working

Job Offer

  • Ability to work for a international real estate investor
  • Ability to create Polish sales office
  • Attractive salary and bonus scheme

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/09/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Nieruchomości - pośrednictwo, wycena