Opis stanowiska pracy

Purchasing Manager
Bielsko-Biała
NR REF.: 1129594

Aktualnie porwadzimy rekrutację na stanowisko Kierownika Zespołu ds. Zaopatrzenia (Dostaw Surowców) do firmy zlokalizowanej w okolicy Bielsko-Białej.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
  • Zarządzanie Zespołem Dostaw Surowców, zapewnienie efektywnej komunikacji, motywowanie i rozwój kompetencji podległych pracowników.
  • Nadzór nad zapewnieniem terminowych dostaw surowców i opakowań niezbędnych do prawidłowego zabezpieczenia procesów produkcyjnych w oparciu o prognozy i plany produkcji.
  • Kontrola stanów magazynowych, analizowanie rotacji zapasów oraz optymalizacja poziomu zapasów w łańcuchu dostaw.
  • Udział w projektach dotyczących przenoszenia produkcji w regionie EMEA, odpowiednie przygotowanie działu do wdrożenia zmian.
  • Analiza potencjalnych sytuacji kryzysowych oraz podejmowanie odpowiednich działań prewencyjnych dotyczących zabezpieczenia ciągłości dostaw.
  • Koordynowanie i rozwijanie współpracy pomiędzy Działem Dostaw Surowców a działami produkcji, planowania, logistyki celem optymalizacji procesów zaopatrzenia, dostaw, i gospodarki magazynowej.
  • Nadzór nad prawidłowym przebiegiem procesu reklamacji jakościowych surowców i opakowań.
  • Nadzór nad Akcyzowym Składem Podatkowym, zapewnienie prawidłowej gospodarki surowcami akcyzowymi w zakresie ich zakupu, magazynowania i zużywania zgodnie z obowiązującymi procedurami i instrukcjami, przepisami prawnymi oraz wytycznymi.
  • Zapewnienie optymalnej współpracy i budowanie długotrwałych relacji z dostawcami w zakresie wymagań technicznych i technologicznych, czuwanie nad aktualizacją specyfikacji.
  • Koordynowanie współpracy z Urzędem Celnym, Agencjami Celnymi, nadzór nad dokumentacją dotyczącą spraw celnych.

Idealny kandydat posiada:
  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie w zarządzaniu działem zaopatrzenia/logistyki/supply chain w firmie produkcyjnej
  • Praktyczną wiedzę nt. procesów logistycznych i gospodarki magazynowej
  • Biegłą znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność efektywnego wdrażania nowych systemów i rozwiązań organizacyjnych
  • Otwartość, analityczne myślenie i łatwość rozwiązywania problemów
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Dobrą organizację pracy i zorientowanie na biznes

Nasza dywizja specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm produkcyjnych. Prowadzimy... rekrutacje w dziedzinie zakupów, logistyki, technologii, produkcji, utrzymania ruchu, badania i rozwoju, jakości, optymalizacji procesów, zarządzania projektami, zarządzania zasobami ludzkimi.
Gwarancją naszego sukcesu jest przede wszystkim bardzo dobra znajomość rynku i rozbudowana sieć kontaktów, co pozwala na bardzo krótki czas trwania procesu.
Niewątpliwym atutem jest też obszerna, międzynarodowa baza kandydatów, która pozwala prowadzić selekcję na poziomie regionalnym zwiększając szanse sukcesu w poszukiwaniach.
W swojej działalności wykraczamy poza rekrutację: jesteśmy aktywnymi uczestnikami targów, konferencji, współpracujemy także z lokalnymi i ogólnopolskimi mediami.
Naszą misją jest pozyskiwać najlepszych specjalistów, oraz menedżerów z sektora w którym działamy. Nasi Klienci mogą również liczyć na aktualne dane na temat zmian i sytuacji na rynku pracy.
Zespół Manufacturing dzięki rzetelnej wiedzy branżowej tworzy warunki do udanej długoterminowej współpracy.
FINDING THE PEOPLE WHO MAKE A DIFFERENCE
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
15/10/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Praca Praca na produkcji , Praca Rzemiosło / Rzemiosło artystyczne , Praca Praca fizyczna