Opis stanowiska pracy

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Księgowej / Księgowego będzie należało m.in.:

  • dekretowanie dokumentów kosztowych i wprowadzanie do systemu księgowego,
  • dekretowanie delegacji krajowych i zagranicznych oraz wprowadzanie do systemu księgowego,
  • księgowanie innych zdarzeń (polecenie księgowania),
  • przygotowywanie zleceń bankowych, wprowadzanie przelewów w systemie bankowym,
  • obsługa systemów bankowości elektronicznej,
  • księgowanie wyciągów bankowych oraz raportów kasowych,
  • uzgadnianie sald kont bankowych,
  • uzgadnianie rozrachunków z kontrahentami i pracownikami,
  • wprowadzanie danych kadrowych do systemu,
  • archiwizacja dokumentów (finansowych, kadrowych, płacowych),
  • dokonywanie systematycznej analizy i weryfikacji zapisów na kontach księgowych pod kątem ich zgodności z rozliczeniami finansowymi projektów,
  • przygotowywanie zestawień oraz pomoc i wsparcie przy przygotowywaniu sprawozdań finansowych
  • wsparcie przy sporządzaniu deklaracji podatkowych oraz informacji dla instytucji zewnętrznych
  • sprawozdawczość GUS,
  • prace administracyjno-biurowe.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • przyjazną i otwartą atmosferę pracy,
  • w pełni dostępną przestrzeń biurową dla osób z niepełnosprawnościami,
  • pakiet medyczny w prywatnej placówce medycznej LUXMED (po okresie próbnym),
  • w razie potrzeby możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy np. w urzędzie,
  • dofinansowanie do wypoczynku pracowników,
  • dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników,
  • dopłaty do udziału w wydarzeniach kulturalnych, oświatowych, zajęciach sportowych lub rekreacyjnych,
  • dopłaty do żłobka, przedszkola, klubu dziecięcego lub innej placówki wychowania przedszkolnego,
  • bezzwrotną pomoc finansową z tytułu urodzenia/przysposobienia dziecka,
  • bezzwrotną pomoc finansową (zapomogę), w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby,
  • dopłaty do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz kosztów ponadstandardowych badań,
  • bony pieniężne dla pracowników oraz paczki dla dzieci z okazji świąt lub innych ważnych zdarzeń,
  • dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • min. 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku księgowym,
  • znajomość obsługi systemów księgowych (znajomość systemu Comarch Optima będzie dodatkowym atutem),
  • doskonała znajomość ustawy o rachunkowości, prawa podatkowego, ZUS i prawa pracy,
  • podstawowa znajomość Kodeksu Pracy (znajomość prowadzenia akt osobowych, obliczania wynagrodzeń)
  • biegła obsługa komputera (Internet, MS Office - Excel, Word, Outlook),
  • sprawność i skuteczność komunikacyjna (w mowie i w piśmie),
  • zdolności analityczne, umiejętność posługiwania się regulacjami prawnymi w uzasadnianiu swoich argumentów,
  • umiejętność samodzielnego identyfikowania i rozwiązywania problemów oraz znajdowania ich optymalnych rozwiązań,
  • doświadczenie w pracy w „trzecim sektorze” będzie dodatkowym atutem.

Prezentacja firmy

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/09/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse