Koordynator Zespołu Księgowego w Dziale Finansowo-Księgowym Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki

Kraków, małopolskie

Od: Narodowe Centrum Nauki
Miejsce pracy: Kraków

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 3 do 5 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Finanse, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja Publiczna, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa

Miejsce wykonywania pracy: Kraków, ul. Królewska 57

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

• koordynowanie prac wykonywanych przez Zespół Księgowy

• bieżąca kontrola dokumentów księgowych, ich dekretacja oraz ewidencja w systemie finansowo-księgowym

• obsługa operacji finansowych

• uzgadnianie obrotów i sald kont

• analiza kosztów na finansowanie zadań Centrum oraz monitorowanie prawidłowości wydatkowania środków finansowych

• kontrola stanu realizacji planu finansowego Centrum, przygotowywanie zestawień w procesie planowania oraz zmian planu finansowego

• sporządzanie informacji, raportów, zestawień, analiz oraz innej dokumentacji w zakresie prowadzonej księgowości, w tym danych do sprawozdań budżetowych i finansowych oraz deklaracji podatkowych

• opracowywanie dokumentacji wewnętrznej oraz procedur z zakresu obsługi finansowo-księgowej

Od kandydatów oczekujemy:

• wykształcenia wyższego: preferowany kierunek rachunkowość

• 5 lat doświadczenia, minimum 3 lata doświadczenia w księgowości

• znajomości przepisów regulujących działalność Narodowego Centrum Nauki

• znajomości pakietu MS Office i aplikacji finansowo-księgowych (mile widziana znajomość programu Comarch ERP Optima

• znajomości języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym

• umiejętności stosowania i interpretacji aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów

• umiejętności analitycznego myślenia

• umiejętności zarządzania zespołem

• samodzielności w wyznaczaniu i realizacji zadań

• dokładności i skrupulatności

Wymagane dokumenty: CV oraz list motywacyjny

Osoby zainteresowane aplikowaniem prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego do dnia 13 maja 2018 r.

W tytule wiadomości prosimy podać numer referencyjny ogłoszenia

UP/DFK/15/2018.

Do przesłanego CV prosimy dołączyć niniejszą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz ewentualnych przyszłych rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 922 ze zm.).

Dokumenty aplikacyjne przesłane po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.

Zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia terminu składania dokumentów. Informacja o ewentualnym przedłużeniu czasu trwania konkursu zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowego Centrum Nauki.

Osoby zakwalifikowanie do rozmów rekrutacyjnych zostaną powiadomione telefonicznie o ich terminie.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 31 maja 2018