KONTROLER DS. NALEŻNOŚCI I WINDYKACJI

Michael Page

Nadarzyn, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukiwana osoba będzie odpowiedzialna za monitorowanie i kontrolę procesów z obszaru należności, windykacji i ryzyka kredytowego.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy handlowej, poszukujemy osoby na stanowisko Kontrolera ds. należności i windykacji.

Opis stanowiska

  • Koordynacja procesu windykacji miękkiej należności kontrahentów (B2B).
  • Analiza i ocena zdolności kredytowej kontrahentów i klientów.
  • Współpraca z firmą prowadzącą windykację zewnętrzną oraz kancelariami prawnymi.
  • Kontrola przyznanych limitów kredytowych i ocena kredytowa wniosków o limity kredytowe.
  • Monitorowanie sald klientów w celu proaktywnego pozyskiwania ubezpieczenia i innych zabezpieczeń dla dostosowania limitów kredytowych do potrzeb sprzedażowych
  • Przygotowanie analiz, raportów i rekomendacji biznesowych z obszaru należności i ryzyka kredytowego.
  • Kontrola kompletności dokumentacji w procesie sprzedażowym.
  • Przygotowanie prognozy przepływów pieniężnych.
  • Prowadzenie cyklicznych szkoleń oddziałów firmy w zakresie zasad zarządzania ryzykiem kredytowym, nadzorowanie działań podejmowanych przez oddziały.

Profil kandydata

  • Kilkuletnie doświadczenie w obszarze windykacji, zarządzania ryzykiem kredytowym,
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.
  • Dobra znajomość MS Excel.
  • Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, przygotowywania rekomendacji i rozwiązań.
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku.
  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem.
  • Samodzielność, skrupulatność, asertywność.
  • Prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy

  • Praca w renomowanej organizacji.
  • Prywatna opieka medyczna.
  • Karta sportowa.
  • Praca hybrydowa.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Nadarzyn
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page