Konkurs na wykonanie inwentaryzacji budynków w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej "Niedźwiadek"

02-495 Warszawa, mazowieckie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Niedźwiadek

Opis stanowiska pracy

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Niedźwiadek" w Warszawie przy ul. 1 Maja 5 lok.1, ogłasza konkurs na wykonanie inwentaryzacji 16 budynków mieszkalnych Spółdzielni (w sumie około 280 lokali), która umożliwi:
1) potwierdzenie przez urząd samodzielności lokalu,
2) wykonanie prawidłowych naliczeń podatkowych,
3) wydzielenie lokalu z części wspólnej budynku.
W pierwszym etapie będzie inwentaryzowany 1 budynek (42 lokale), w drugim etapie - pozostałe budynki.
Oferty prosimy składać do dnia 14.05.2019r.
Szczegółowe informacje dostępne pod numerem 22 662 63 16.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Niedźwiadek” istnieje od roku 1958. Zebranie członków... założycieli odbyło się w dniu 12 maja 1958 roku i powołało do życia „Miejską Spółdzielnię Mieszkaniową w Ursusie”.
Spółdzielnia po zarejestrowaniu niezwłocznie podjęła działalność inwestycyjną realizując budynki tzw. „pierwszego etapu”. W latach 1960 -1961 oddano do eksploatacji pierwszych 8 budynków. Następnie, w latach 1962 – 1963 w ramach „drugiego etapu” oddano do eksploatacji kolejnych 7 budynków. W roku 1965 Spółdzielnia nabyła część budynku przy ul.Walerego Sławka 3/5. W latach 1967-1968 wybudowano kolejne 4 budynki -wieżowce oraz pawilon handlowy.
Kolejnym etapem i zarazem ostatnim w działalności inwestycyjnej była realizacja zadania na ul.Cierlickiej i Zakątek, gdzie powstały 4 budynki oddane do eksploatacji w 1969 roku. Od roku 1969 Spółdzielnia zaprzestała realizacji inwestycji, a jedynie kontynuuje działalność eksploatacyjną posiadanych zasobów .
Na całość zasobów posiadanych przez Spółdzielnię składa się:
· 26 budynków, w których znajdują się 772 lokale mieszkalne˛ 23 lokale garażowe, 4 lokale sklepowe
· pawilon handlowy
· zespół garaży wolnostojących Spółdzielnia liczy około 850 członków, a w naszych zasobach zamieszkuje ok. 1600 osób. Celem Spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków oraz ich rodzin, jak również innych potrzeb, przez dostarczenie samodzielnych lokali mieszkalnych, a także lokali o innym przeznaczeniu.
Przedmiotem działalności Spółdzielni jest:
a) budowa lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz członków odrębnej własności lokali mieszkalnych lub lokali o innym przeznaczeniu,
b) budowa lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz członków Spółdzielni własnościowych praw do znajdujących się w budynkach lokali,
c) budowa lub nabywanie budynków w celu wynajmowania lub sprzedaży lokali mieszkalnych lub lokali o innym przeznaczeniu znajdujących się w tych budynkach,
d) zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi własność Spółdzielni oraz nieruchomościami stanowiącymi własność członków.Ponadto Spółdzielnia może:a) zarządzać innymi nieruchomościami na podstawie umów zawartych
z właścicielami tych nieruchomości,
b) nabywać potrzebne tereny na własność lub w użytkowanie wieczyste,
c) prowadzić działalność budowlaną i remontową na potrzeby własne i osób trzecich,
d) wydzierżawiać członkom i innym osobom stanowiące jej własność lub będące w jej użytkowaniu wieczystym grunty,
e) wynajmować lokale.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
09/05/2019
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenie
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Praca Architektura , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Nieruchomości - pośrednictwo, wycena