Kierownik Operacyjny – Rośliny Ozdobne (Storczyki / Róże)

Ceres |Selected people in food & agri|

Warszawa, (miejsce pracy: Stężyca), mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Nasz Klient to prężnie działająca rodzinna firma z kilkupokoleniową tradycją, będąca największym polskim producentem kwiatów i roślin ozdobnych. Firma zatrudnia 450 pracowników i aktywnie angażuje się w życie i rozwój lokalnej społeczności. W 2020 roku firma otrzymała prestiżową nagrodę „Firma Rodzinna Roku 2020” od magazynu Forbes.

Kompleks szklarniowy o   łącznej powierzchni 18 ha należy do najnowocześniejszych w Europie i został wyposażony w kompleksowe zaplecze technologiczne oraz system kogeneracji, pozwalając na samowystarczalność produkcji pod względem wytwarzanej energii elektrycznej i cieplnej. Firma specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości storczyków, róż i roślin zielonych. Poprzez największą w Polsce własną sieć hurtową z 14 filiami, firma zaopatruje w świeże kwiaty najlepsze polskie kwiaciarnie i sieci handlowe.

W związku z dalszym dynamicznym rozwojem firmy prowadzimy obecnie rekrutację na stanowisko Kierownik Operacyjny (dział Storczyki lub Róże) w nowoczesnym obiekcie szklarniowym w Stężycy (woj. lubelskie).

Rola

Całościowe zarządzanie produkcją podległego działu (storczyki lub róże) w celu zapewnienia maksymalnej jakości, efektywności i wydajności.

  • Wspierasz realizację ambitnych celów sprzedażowych poprzez dostarczanie najlepszej jakości roślin poprzez efektywne zarządzanie ludźmi, budżetem i procesami.
  • Planujesz, organizujesz, kierujesz i prowadzisz optymalne codzienne operacje podległego działu uprawowego.
  • Nadzorujesz cały dział, koordynujesz i organizujesz za pośrednictwem Team Liderów wszystkie działania operacyjne od uprawy do zbioru, sortowania i pakowania roślin.
  • Bezpośrednio odpowiadasz za uzyskanie optymalnej i jak najbardziej wydajnej produkcji, usprawniając procesy i minimalizując niepotrzebne koszty, przy zachowaniu aktualnych standardów jakości. Opracowujesz systemy i procesy, które śledzą i optymalizują produktywność.
  • Motywujesz i inspirujesz swoich pracowników do osiągania założonych celów produkcyjnych i wskaźników efektywności KPI (% realizacji budżetu,% realizacji planu produkcyjnego,% najwyżej jakości roślin itp.).
  • Nieustannie analizujesz rynek i konkurencję, tworzysz nowe rozwiązania i poznajesz najnowocześniejsze metody produkcji kwiatów i roślin ozdobnych, aby wzmocnić przewagę konkurencyjną swoich produktów.
  • W ścisłej współpracy z działami marketingu i handlu odpowiadasz za realizację planów sprzedażowych (przy dużych wahaniach sezonowych) oraz za wprowadzanie nowych odmian.
  • Efektywnie zarządzasz wymaganiami dotyczącymi prawa pracy i planowaniem siły roboczej, zapewniasz optymalne wykorzystanie obiektów szklarniowych i monitorujesz dostępność roślin oraz zapas materiałów produkcyjnych i opakowaniowych.
  • Rozwiązujesz problemy pracowników i reagujesz na ich sugestie. Budujesz i jesteś integralną częścią zespołu.
  • W pełni odpowiadasz za budżet podległego działu i raportujesz bezpośrednio do zarządu firmy.

Profil

Zorientowany na ludzi i proaktywny manager, napędzany optymalizacją produkcji i satysfakcją klientów.

Wymagania

  • Co najmniej 3 - 5 lat doświadczenia w całościowym zarządzaniu w wysoce zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym w sektorze ogrodniczym (storczyki, róże lub inne rośliny ozdobne, warzywa / owoce szklarniowe itp.). Kierowanie zespołem co najmniej 3 kierowników średniego szczebla / team leaderów jako bezpośrednich podwładnych.
  • Doskonała znajomość metod i narzędzi Lean Management oraz udokumentowane doświadczenie w realizacji i wdrażaniu skutecznych rozwiązań i usprawnień.
  • Wykształcenie wyższe (preferowane Zarządzanie Produkcją lub związane z ogrodnictwem).
  • Dobra znajomość języka angielskiego (minimum B2). Inne języki mile widziane.

Kompetencje

  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, klarowne i sprawne przekazywanie informacji, z równą łatwością zarówno do zarządu, kadry kierowniczej, jak i pracowników pozostałych szczebli.
  • Analityczne, koncepcyjne i praktyczne podejście.
  • Elastyczne nastawienie i zorientowanie na ludzi, budowanie kultury opartej o otwartość i szacunek wobec innych.
  • Naturalna umiejętność przekonywania i budowania zaufania, niekorporacyjny sposób zarządzania ludźmi i radzenia sobie z problemami.
  • Dobrze rozwinięte umiejętności biznesowe, helicopter view.
  • Umiejętność analizowania i  podejmowania decyzji na podstawie znacznej ilości danych.

Miejsce pracy

Stężyca, woj. lubelskie (pomiędzy Warszawą i Lublinem).

Oferta

Ciekawa i pełna wyzwań szansa na karierę w innowacyjnej i ambitnej firmie, wiodącym europejskim przedsiębiorstwie w unikatowym segmencie rynku, gdzie wartości takie jak pracowitość, rozwój, zespołowe nastawienie, szacunek, otwartość, przedsiębiorczość  są uważane za naturalne. Otrzymasz możliwość pracy w kolorowym, nowoczesnym środowisku produkcyjnym. Stanowisko zapewnia wysoki poziom autonomii i miejsce na osobistą inicjatywę oraz bycie integralną i wiodącą częścią zmotywowanego i koleżeńskiego zespołu. Firma oferuje atrakcyjny pakiet wynagrodzeń z wieloma benefitami (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, pakiety socjalne i emerytalne, szeroki wachlarz szkoleń i kursów oraz wiele więcej). Ponadto firma zapewnia pomoc w zakwaterowaniu i relokacji.

Aplikacja

Nasz klient zlecił rekrutację i selekcję na stanowisko Kierownik Operacyjny wyłącznie firmie CeresRecruitment Polska.

Aplikację możesz wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.ceresrecruitment.pl. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Koen Lecluyse pod nr +48 696 307 999 lub Bartek Soboński pod nr +48 796 826 363.

CeresRecruitment to firma specjalizująca się w rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska w branży rolno-spożywczej, ukierunkowana na inżynierów i magistrów. CeresRecruitment posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii, Włoszech, Francji i Polsce. Obszary rynku firmy to: Technologia i Przetwórstwo Żywności, Przemysł Spożywczy, Rolnictwo, Ogrodnictwo, Warzywnictwo, Sadownictwo, Sprzedaż detaliczna i hurtowa, Żywienie i Hodowla Zwierząt, Zootechnika i Weterynaria, Chemia Rolna (środki ochrony roślin - nawozy - nasiona), Rolnictwo i Produkcja Ekologiczna, FMCG, Doradztwo Techniczne i Handlowe. Ceres specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników na stanowiska: Dyrektor Generalny, Dyrektor Wykonawyczy, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Operacyjny, Kierownik Sprzedaży i Marketingu, Kierownik HR (HRM), Kierownik Produkcji, Kierownik Projektu, Specjalista ds. Zapewnienia / Kontroli Jakości (QA / QESH), Specjalista ds. Logistyki (Łańcucha Dostaw), Specjalista ds. Zakupów i Zamówień, Trader, Handlowiec, Kupiec, Doradca Żywieniowy / Specjalista ds. Żywienia, Agronom, Technolog Żywności / Produkcji Pasz, Inżynier Procesu, Specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D).

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/11/2022
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Kadra zarządzająca, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji, Praca Rolnictwo, Praca Top management

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy

Czy chcesz otrzymywać oferty pracy na podobne stanowiska?

Utwórz powiadomienie e-mail

Zapisani kandydaci otrzymują informacje jako pierwsi.

Podziel się ze znajomymi