Kierownik działu księgowego - Główny Księgowy (m/k)

Trenkwalder

Łódź, łódzkie

Trenkwalder
Aktualnie dla naszego klienta poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Łódź
Obowiązki:
  • zarządzanie pięcioosobowym zespołem księgowych,
  • zapewnienie rzetelnego i zgodnego z przepisami prowadzenia spraw księgowo-finansowych zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego,
  • nadzorowanie procesu zamknięć miesiąca oraz innych okresów sprawozdawczych,
  • sprawowanie nadzoru nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • nadzorowanie rozliczania podatku CIT, VAT,
  • przygotowywanie zestawień, raportów, analiz na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrzne Spółek,
  • współpraca oraz reprezentacja firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS) oraz z audytorami,
  • aktywne monitorowanie i wdrażanie zmian w przepisach księgowych i podatkowych,
  • nadzór nad procesem potwierdzania sald z kontrahentami, przeprowadzanie inwentaryzacji i prowadzeniem ewidencji majątku trwałego,
  • zamykanie ksiąg oraz przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego.

Wymagania:
  • minimum 5-letnie doświadczenie w księgowości,
  • praktyczna umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych oraz rozliczania CIT i VAT,
  • bieżąca wiedza w zakresie prawa bilansowego i podatkowego,
  • doświadczenie we współpracy z organami kontroli i biegłym rewidentem,
  • biegła obsługa Excela i zaawansowane umiejętności analityczne,
  • predyspozycje do pracy w grupie,
  • doświadczenie w sprawowaniu nadzoru nad kilkuosobowym zespołem,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • zadaniowość, terminowość i konstruktywne podejście do pracy.

Oferujemy:
  • prywatną opiekę medyczną,
  • ubezpieczenie grupowe na życie,
  • zatrudnienie w stabilnej, międzynarodowej firmie na umowę o pracę,
  • komfortowe warunki pracy,
  • możliwość pracy w trybie hybrydowym.
Agencja zatrudnienia Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., nr cert. 388.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.