Kierownik Działu Kontrolingu / Starszy Kontroler (produkcja)

Michael Page

Marki, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Naszym Klientem jest firma produkcyjna z polskim kapitałem. Poszukujemy osoby z inicjatywą, aktywnej komunikatywnej, która chce być partnerem biznesowych dla Zarządu, szefa produkcji jak i sprzedaży.

Informacje o kliencie

Biuro naszego Klienta zlokalizowane jest w Markach, pod Warszawą.

Opis stanowiska

  • Wspieranie decyzji biznesowych poprzez zapewnienie danych, analiz i raportów pozwalających prowadzić organizację zgodnie z przyjętą strategią i wizją spółki
  • Wskazanie i planowanie działań w celu zwiększenia rentowności oraz utrzymania optymalnej płynności finansowej spółki
  • Przygotowywanie budżetu rocznego, prognoz ekonomicznych i długoterminowych planów finansowych, kontrola ich realizacji i analiza odchyleń oraz proponowanie działań korygujących i optymalizacyjnych
  • Zbieranie i analizowanie danych finansowych pochodzących z całej firmy, optymalizowanie kosztów, analizowanie rentowności produktów, struktur firmy , kanałów dystrybucji, klientów i innych składowych wyników
  • Przygotowywanie analiz opłacalności, ocen planowanych inwestycji/projektów oraz weryfikacja założeń na różnych etapach realizacji inwestycji
  • Przeprowadzanie szczegółowych analiz finansowych oraz ocena ryzyka ekonomicznego zarówno trwających, jak i planowanych działań w świetle ich efektywności finansowej
  • Planowanie zysków oraz przedsięwzięć obejmujących problem cen, zapewnienie kalkulacji oraz wsparcie polityki cenowej
  • Przygotowanie cen oraz raportów sprzedaży; aktualizacja cen ewidencyjnych, monitorowanie oraz kontrolowanie miesięcznych odchyleń w zakresie sprzedaży i cen
  • Rozwój procesu raportowania zarządczego (operacyjnego i strategicznego) - w tym tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych
  • Wspomaganie działu księgowości (tworzenie kalkulacji, naliczanie odchyleń, tworzenie rezerw, rozliczanie dotacji, konsolidowanie sprawozdań, udział w procesie zamykania okresów rozliczeniowych)
  • Przygotowywanie zestawień i raportów (kadrowych, księgowych, finansowych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych czy rozrachunkowych) wraz z prezentacją danych
  • Tworzenie arkuszy analitycznych i sporządzanie terminowych raportów z dokonanych analiz
  • Opracowywanie nowych i modyfikacja istniejących narzędzi służących do analiz, raportowania i budżetowania
  • Współpraca z innymi działami Spółki, bankami oraz z audytorami zewnętrznymi
  • Koordynowanie procesu realizacji zadań w obszarze Kontrolingu
  • Ścisła współpraca z Zarządem Spółki
  • Koordynowanie pracy 2 osobowego zespołu

Profil kandydata

  • Doświadczenie w obszarze kontrolingu w firmie o profilu produkcyjnym
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe ekonomiczne (ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • Znajomość programu SAP
  • Wysoka świadomość procesów biznesowych związanych z produkcją i logistyką oraz umiejętność ich identyfikowania oraz inicjowania nowych rozwiązań/zmian
  • Wiedza z zakresu IT (umiejętność zarządzania informacją biznesową, wykorzystywania narzędzi technologicznych, doskonała znajomość arkuszy kalkulacyjnych, sposobów pozyskiwania informacji z baz danych, posługiwanie się narzędziami klasy Business Intelligence)
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków z danych liczbowych i rekomendowania rozwiązań
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego
  • Samodzielność i zaangażowanie w powierzone projekty
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Rzetelność, odpowiedzialność, skrupulatność
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

  • Pracę w przyjaznym miejscu
  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi
  • Pakiet benetitów
  • Praca w nowoczesnym, nowym biurze
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Marki
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page