IT Systems Administrator

Power Media

Kraków, małopolskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Kraków

Do firmy będącej wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla potrzeb administracji publicznej, telekomunikacji, bankowości, produkcji i innych, poszukujemy osoby na stanowisko Administratora Systemów IT.

Miejsce pracy: Kraków/model hybrydowy

Zadania:

  • administracja i nadzór nad infrastrukturą teleinformatyczną firmy (serwery, sieci),
  • tworzenie i kontrola bezpieczeństwa informatycznego firmy i przetwarzania danych
  • techniczne wsparcie użytkowników w zakresie instalacji oraz działania aplikacji i systemów,
  • diagnozowanie problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem sieci i urządzeń teleinformatycznych,
  • tworzenie i rozwój narzędzi wspomagających zadania administracyjne,
  • wspieranie działu IT w działaniach wewnętrznych i zewnętrznych firmy.

Oferujemy:

  • interesującą pracę i przyjazną atmosferę w zespole
  • stałą umowę o pracę i świadczenia po okresie próbnym
  • atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowania
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • aktywny udział w projektowaniu rozwiązań

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne (lub ostatnie lata studiów na kierunkach informatycznych),
  • wiedza i praktyka w administrowaniu Windows Server (2012, 2016 i 2019), Active Directory oraz Microsoft Exchange Server,
  •  znajomość zagadnień administracyjnych systemami z rodziny Linux (Debian, Ubuntu, RedHat),
  • znajomość zagadnień wirtualizacji i zastosowanie w praktyce (platformy: Hyper-V, VirtualBox),
  • praktyczna znajomość zagadnień dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa systemowego (antivirus, antimalware), sieciowego (firewalls, iptables, routing), bezpieczeństwa danych (backup & recovery) oraz zabezpieczenia komunikacji pomiędzy systemami (SSL, certyfikaty, OpenVPN),
  • umiejętność konfiguracji oraz utrzymania ciągłości pracy popularnych serwerów usług webowych (np. IIS, Apache),
  • praktyczna znajomość zagadnień sieciowych WLAN/LAN i urządzeń sieciowych (konfiguracja routerów, punktów dostępowych WiFi itp.),
  • znajomość zagadnień związanych z migracją usług i aplikacji (np. Office 365) do Chmury (Azure lub innych),
  • podstawowa znajomość (od strony administracyjnej) systemów bazodanowych: Microsoft SQL Server, MySQL.

Mile widziane:

  • znajomość narzędzi do monitorowania IT i analizy logów (Zabbix, Nagios, Elasticsearch, Logstash, Kibana, Grafana itp.)
  • umiejętność pisania skryptów shellowych (batch, bash),

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media