Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 18/07/2018.

IS Application Configurator - SAP FI (ERP)

Kraków, małopolskie

Devire

Opis stanowiska pracy

Miejsce pracy / Location Kraków

Nasz Klient zapewnia / Our Client offers

Twoja przyszła Firma / Your future Company

For our Client, a leading global information technology, consulting and business process services company, we are looking for Implementation Specialist/Configurator

Key responsibilities:

  • Configuration of the system based on defined requirements by the business
  • Data migration from external systems
  • Cooperation with Solution vendor, supporting out of the box solution implementation in Clinet side
  • Cross countries applications implementation
  • Preparing technical documentation
  • SAP Roll Out Manager  FI / Treasury

Key requirements:

  • Knowledge of SAP FI and SAP Basis (ERP)
  • At least 5 years of experience in SAP area
  • Familiar with SAP S4HANA/FI/Treasury/BAM
  • Expert level of Waterfall and Agile
  • Nice to have SAP User Access Management
  • Fluency in English is essential

We offer:

  • B2B contract
  • Energetic, knowledgeable, and friendly team
  • Possibility to work in international environment

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/05/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy