Inżynier CAE – nowy zespół R&D/branża kolejowa

Grafton Recruitment Sp. z o.o.

Szczecin, zachodniopomorskie

Jesteśmy Grafton Recruitment – czyli zespół kreatywnych ekspertów rekrutacyjnych, dla których każdy kandydat jest wyjątkowy. Wiemy, że rekrutacja to nie tylko znalezienie pracy, ale przede wszystkim stworzenie odpowiedniego dopasowania pomiędzy kandydatem a pracodawcą. Nasz cel to zapewnienie kandydatom spełnienia zawodowego i satysfakcji z wykonywanej pracy.

W Grafton Recruitment skupiamy się nie tylko na fachowych umiejętnościach, ale również na indywidualnych cechach osobowościowych, stylu pracy i celach zawodowych każdego kandydata. Dzięki temu możemy dopasować najlepszą ofertę pracy, która sprosta oczekiwaniom i potrzebom naszych kandydatów.

Współpracujemy z tysiącami firm w Polsce, działającymi w różnych branżach, co daje naszym kandydatom dostęp do szerokiej gamy ofert pracy i możliwości rozwoju kariery. Nasza obecność na terenie całej Polski, w tym w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi, oraz prowadzenie projektów w Trójmieście, pozwala nam na skuteczne i sprawne działanie na rzecz naszych kandydatów i klientów. Certyfikat Great Place To Work® to dowód, że jest nam w naszej firmie dobrze, że w tym miejscu stawiamy na komunikację, rozwój, wellbeing. To miejsce, w które chcemy się angażować dlatego kariera naszych kandydatów jest w dobrych rękach.

Dowiedz się więcej na www.grafton.pl

Miejsce pracy: Szczecin
7-10-62861

Wraz z naszym Klientem, międzynarodową firmą z branży projektów R&D, w związku z tworzeniem nowego zespołu R&D w Polsce, dalszym rozwojem firmy na rynku polskim, rozbudową struktur organizacyjnych i pozyskaniem nowych projektów, szukamy na terenie Polski (możliwość pracy zdalnej) osoby zainteresowanej dalszym rozwojem na stanowisku: Inżynier CAE – nowy zespół R&D/branża kolejowa.

Zakres obowiązków:
- Przeprowadzanie obliczeń wytrzymałościowych struktury nośnej pojazdów szynowych oraz odpowiedzialnych elementów mocowanych do konstrukcji
- Przygotowywanie oraz prowadzenie badań wytrzymałościowych z wykorzystaniem narzędzi komputerowych (przygotowanie modelu 3D do symulacji zgodnie ze standardowymi procesami)
- Przeprowadzanie analiz: statycznych, modalnych, obciążeń termicznych, zmęczeniowych oraz propagacji pęknięć
- Dokumentacja wyników przeprowadzonych analiz
- Proponowanie rozwiązań optymalizacyjnych
- Współpraca z międzynarodowym zespołem projektantów różnych dyscyplin

Wymagania:
- Ukończone studia wyższe techniczne (preferowane kierunki mechaniczne)
- Znajomość języka angielskiego umożlwiająca swobodną komunikację ustną i pisemną
- Doświadczenie w wykonywaniu analiz wytrzymałościowych
- Wiedza z zakresu mechaniki ogólnej, wytrzymałości materiałów, teorii plastyczności oraz zagadnień wytrzymałości zmęczeniowej
- Znajomość teorii MES oraz umiejętność posługiwania się oprogramowaniem CAE (preferowany Altair HyperMesh)
- Znajomość obliczeń śrub i/lub obliczeń zderzeniowych jest dodatkowym atutem
- Znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
- Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia
- Umiejętność pracy w zespole, kreatywność oraz komunikatywność

Korzyści:
- Unikalna możliwość rozwoju w branży R&D przy realizacji ciekawych pod względem technicznym projektów
- Praca w oparciu o umowę o pracę
- Możliwość pracy zdalnej w pełnym wymiarze (mile widzialnie Kandydaci z całej Polski)
- Konkurencyjne wynagrodzenie
- Udział w ciekawych międzynarodowych projektach podnoszących kwalifikacje zawodowe
- Samodzielne stanowisko pracy z możliwością wdrażania własnych pomysłów i inicjatyw
- Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki merytorycznemu wsparciu ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w swojej branży
- Możliwość stałego podnoszenia kompetencji językowych
- Praca w rozpoznawanej, stabilnej firmie, znajdującej się w fazie dużego wzrostu i poszerzania gamy odbiorców
- Bardzo dobra atmosfera pracy tworzona przez zgrany zespół profesjonalistów z wieloletnim, eksperckim doświadczeniem
- Praca w rozpoznawanej, stabilnej, międzynarodowej firmie znajdującej się w fazie dużego wzrostu i rozwoju na rynku polskim