Informatyk - elektronik, pracownik wsparcia informatycznego

Kraków, małopolskie

Chomtech.pl Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Praca stacjonarna w biurze w Krakowie, polega głównie na przyjmowaniu zgłoszeń (telefon, email, platforma pomocowa) i podejmowaniu działań wsparcia zdalnego (teamviewer, pulpit zdalny).

Wsparcie dotyczy głównie wytwarzanych przez nas produktów, tj. systemów (oprogramowanie i urządzenia) wspomagających automatyzacje procesów w przedsiębiorstwach

Oprogramowanie typu klient-serwer z dodatkowym modułem www oparte o bazę SQL i dedykowane serwery usług. Urządzenia oparte są o Linuxa wbudowanego (na platformie ARM) oraz o procesory Microchip z rodziny PIC32.

Wymagania

Stanowisko nie wymaga biegłości w żadnej z dziedzin a raczej pewnej interdyscyplinarności, umiejętności improwizacji i skutecznego wyszukiwania informacji.

Osoba która chciałaby się skutecznie realizować na tym stanowisku i mieć z tego satysfakcję, powinna co najmniej na średnim poziomie orientować się w zagadnieniach współczesnych technologii informatycznych i elektronicznych. Rozumieć zagadnienia tworzenia oprogramowania, algorytmów, potrafić napisać średnio skomplikowane zapytania SQL i program w dowolnym języku, dodatkowo umieć identyfikować komponenty mikroprocesorowych kontrolerów: blok zasilania, interfejsy wejścia, wyjścia, procesor itp. Nie bez znaczenia będzie rozumienie zagadnień sieci informatycznych (np. podstaw konfiguracji sieci, routerów i serwerów) oraz podstaw układów automatyki. Umiejętność radzenia sobie w powłoce Linuxa (bash) i Windows (cmd) będzie dodatkowym atutem.

Ponieważ praca polega z jednej strony na kontakcie z klientem, a z drugiej na współpracy z działami realizacji i R&D, osoba na tym stanowisku winna cechować się chęcią do nawiązywania relacji, szukania kompromisów, umiejętności i chęci prowadzenia rozmowy telefonicznej, niekiedy pod presją czasu.

chomtech.pl® sp. z o. o. jest wyspecjalizowanym dostawcą systemów bezpieczeństwa... technicznego obiektów i automatycznej identyfikacji. W zakresie oferty chomtech.pl znajdują się urządzenia i oprogramowanie własnej produkcji (kontrolery Avanguard i oprogramowanie Chomguard) oraz urządzenia i podzespoły polskich i zagranicznych producentów: HID, AXIS, INDALA, VERTX, FARGO i innych. Budujemy innowacyjne systemy techniczno-informatyczne, których celem jest zwiększenie skuteczności w zarządzaniu bezpieczeństwem obiektów i ochrona pracowników. Więcej informacji na www.chomtech.pl i www.iclass.pl
chomtech.pl® was founded in 2001, designs and implements services and supports security systems for clients across the country. chomtech.pl® ltd. manufactures electronic integrated security management systems including input/output devices, intelligent panels, elevator controllers and all major card and biometric technologies. Access Security Integrator, our SQL-based access control system, includes integrated photo imaging, CCTV, NVR, email notification, alarm monitoring and event management as standard features. Other offerings include asset management, CCTV systems, power supplies, electronic locks, everything you need for turnkey system installations.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
17/07/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Praca IT - Konsulting , Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca Obsługa klienta , Praca Elektronika / Telekomunikacja , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis