Opis stanowiska pracy

Responsibilities:

  • Hiring, retention, evaluation & termination
  • Salary calculation
  • Benefits plan (Cars, travelling costs, etc.)
  • Operation of HR system
  • Interpretation of labor law
  • Interior and office supplies management
  • Insurance management
  • Other general affairs
  • IT management (SAP, Network, IT infra & HW)
  • Other HR, IT & management supporting matters

Requirements:

  • Proven work experience in Human Resources Management across all core areas of HR - recruitment, reward, performance management, learning & development
  • Good working knowledge of Polish employment law and procedures
  • Experience in production industry
  • No disqualification for overseas business trip
  • Fluency in English

What do we offer?

  • Possibility of professional development within an international company (development/training program)
  • Attractive salary
  • Performance bonus
  • Other legally required benefits plan, etc.

Job offer applies to permanent work.

ManpowerGroup, światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, od 2001 roku... wspiera swoich klientów i kandydatów w Polsce poprzez sieć blisko 70 agencji rozmieszczonych na terenie całego kraju. Organizacja oferuje unikalne usługi z obszaru HR dla firm i kandydatów, poprzez wachlarz swoich marek: ManpowerGroup™ Solutions, Manpower® oraz Experis™. Usługi ManpowerGroup w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą oraz outplacement.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
28/11/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca HR / Kadry / Rekrutacja , Praca Kadra zarządzająca