Head of Accounting (m/f)

Michael Page

Kraków, zagranica

Michael Page Michael Page

Dla Naszego Klienta, międzynarodowej firmy technologicznej, poszukuję doświadczonej i ambitnej osoby na stanowisko Head of Accounting. Wybrany Kandydat będzie odpowiedzialny za kontrolowanie i nadzorowanie procesów finansowo-księgowych w Organizacji, będzie raportować do Dyrektora Finansowego.

Informacje o kliencie

Duża organizacja z zagranicznym kapitałem. Firma technologiczna znajdująca się w Krakowie.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za prowadzenie i zarządzanie pełnymi operacjami księgowymi
  • Przygotowywanie sprawozdania finansowe zgodnie z Polskimi Standardami Rachunkowości
  • Kontrola planu kont (zgodnie ze standardami rachunkowości, standardami kontroli grupowej i wymogami prawnymi)
  • Konsolidacja sprawozdań finansowych według MSSF
  • Nadzór i monitorowanie całego procesu księgowego, w tym księgi głównej, listy płac, zobowiązań, należności, zapasów, środków trwałych i zarządzania gotówką
  • Zarządzanie i rozwój zespołu księgowego oraz współpraca z zespołem kontrolingu
  • Wsparcie CFO w relacjach z podmiotami zewnętrznymi, w tym audytorami, organami podatkowymi itp.
  • Odpowiedzialność za naliczanie i sporządzanie raportów podatkowych (VAT, CIT, WHT)
  • Wykonywanie czynności zamknięcia miesiąca: rozpoznawanie przychodów, przegląd bilansu i rachunków zysków i strat, monitorowanie aktywów finansowych i niefinansowych
  • Wsparcie zarządzania polityką cen transferowych i procesu dokumentowania

Profil kandydata

  • Studia ekonomiczne - Finanse / Rachunkowość
  • Minimum 5 lat doświadczenia w księgowości, w tym minimum 3 lata doświadczenia menedżerskiego
  • Osoba zorientowana na biznes i cel z umiejętnością pracy w zmieniającym się środowisku
  • Osoba zorientowana na pracę zespołową z entuzjastycznym podejściem
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, szczególnie Excel znajomość systemu Enova będzie dużym atutem
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2 - warunek konieczny, język wykorzystywany w codziennej komunikacji
  • Doświadczenie w polskich i międzynarodowych standardach rachunkowości, w szczególności MSSF:1, 3, 10, 14, 16, 17, 28 i 37
  • Znajomość przepisów podatkowych

Oferujemy

  • Możliwość pracy w dużej międzynarodowej firmie ze stabilną pozycją na rynku oraz realnymi perspektywami dalszego rozwoju
  • Wysoką kulturę pracy i miłą atmosferę w pracy
  • Udział w kreowaniu polityki księgowej
  • Pakiet socjalny + premia roczna
  • Elastyczny czas pracy/ hybrydowy system pracy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Kraków
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page