GL Controller - Starszy Księgowy (m/k)

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za weryfikację poprawności i zgodności księgowań z polskim MSSF, ze szczególną uwagą na regulacje podatkowe. Dodatkowo będzie brać czynny udział w procesie zamykania roku i miesiąca w ścisłej współpracy z Kontrolerem Finansowym.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma z branży retail, która jest obecnie na etapie dynamicznej ekspansji na kolejne kraje europejskie.

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Codzienne dokonywanie przeglądu faktur w systemie księgowym
  • Przegląd, korygowanie i zatwierdzanie wpisów pod katem zgodności z lokalnym podatkiem VAT
  • Udział w przygotowywaniu rocznego sprawozdania finansowego, raportów statystycznych, pomoc w corocznym audycie zewnętrznym
  • Udział w procesie zamykania miesiąca i roku
  • Współpraca z zagranicznym oddziałem Księgowości w zakresie lokalnych regulacji podatkowych

Profil kandydata

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość praktycznych zasad rachunkowości (lokalnej i MSSF) oraz przepisów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem VAT, CIT
  • Praktyczna znajomość systemu SAP
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność pracy zespołowej i indywidualnej
  • Dbałość o szczegóły, skupienie się na jakości wykonywanej pracy

Oferujemy

Nasz Klient oferuje:

  • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Praca w środowisku międzynarodowym
  • Ciekawą praca w przyjaznej atmosferze międzynarodowej organizacji
  • Kompleksowy pakiet opieki medycznej
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page