Finance Manager/ Kierownik zespołu finansowego

Michael Page

Ciechanów, mazowieckie

Michael Page Michael Page

W związku z rozwojem grupy nasz klient poszukuje kandydata na stanowisko Finance Managera/ Kierownika zespołu finansowego.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest firma z branży handlowej, o stabilnej pozycji na rynku lokalnym i międzynarodowym oraz planująca dalszy rozwój.

Firma złożona jest z zaangażowanych i pełnych pasji wizjonerów, z ambitnymi planami i celami biznesowymi.

Lokalizacja:

Opis stanowiska

  • Budowa, rozwój i zarządzanie działem finansów,
  • Bieżąca kontrola i analiza danych finansowych, wyników oraz kluczowych wskaźników efektywności (KPI),
  • Udział w tworzeniu krótko i długoterminowych strategii finansowych,
  • Zarządzanie płynnością - prognozy w zakresie potrzeb, wybór instrumentów, rozliczanie odchyleń,
  • Wprowadzenie zasad i zarządzenie windykacją,
  • Zarządzanie produktami finansowymi: akredytywy, kredyty obrotowe i długoterminowe, faktoring,
  • Analiza potencjalnych transakcji oraz projektów pod kątem ryzyka walutowego i płynnościowego,
  • Raportowanie w zakresie obszaru finansów w szczególności w zakresie wiekowania należności i zobowiązań, terminów płatności w kraju i eksporcie, ekspozycji na ryzyko ściągalności, dostępnych źródeł finansowania, skuteczności windykacji,
  • Ocena ryzyka finansowego oraz rentowności obszarów działania spółki, implementacja zmian w obszarze finansów,
  • Utrzymywanie kontaktów z instytucjami finansowymi,
  • Nadzór nad procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi.

Profil kandydata

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w dziale finansów,
  • Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej,
  • Rozumienie procesów biznesowych w różnych branżach,
  • Znajomość przepisów podatkowych i polskiej ustawy o rachunkowości,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Biegła znajomość pakietu Office (w szczególności Excel) oraz systemów klasy ERP,
  • Silne umiejętności przywódcze oraz komunikacyjne,
  • Umiejętność długofalowego planowania oraz przewidywania konsekwencji podjętych decyzji.

Oferujemy

Nasz klient oferuje zatrudnienie w ramach umowy o pracę w stabilnej i rozwijającej się firmie, atrakcyjne wynagrodzenie oparte o podstawę i system premiowy uzależniony od uzyskanych wyników oraz dofinansowanie dojazdów lub relokacji,

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Ciechanów
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page