Finance & Accounting Process Junior Specialist Danish

WiPjobs

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Main accountabilities

-Delivering a high quality, professional and proactive day to day service to Client and Vendors

-Managing payment proposals and processing payment run

-Verification and reconciliation the financial accounts

-Contacting vendors concerning unpaid invoices

-Correct and timely reporting

-Correct and timely processing of financial and accounting data

Wymagania

Requirements

-Very good English skills

-Very good Danish skills

-Good analytical skills

-Very good Customer Service skills and client-focus attitude

-Strong interpersonal skills and proactive approach

-Working knowledge of MS Office tools (especially Excel)

-Knowledge of P2P area will be an asset

Prezentacja firmy

WiPjobs focuses its business on qualified, professional and skill... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
18/05/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca BPO / outsourcing, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse