Embedded Engineer - Autosar

Kraków, małopolskie

ALTEN Polska

Opis stanowiska pracy

Main tasks

  • Development and configuration C-embedded software running on Autosar platform
  • Performance optimization automotive software components
  • Maintenance and troubleshooting using platform prototypes and dedicated debbuger tools
  • Continuous development and improving your professional qualifications

Wymagania

Requirements

  • 10+ years of experience as SW Developer
  • At least 1+ year experience with Autosar
  • Programming in C advanced knowledge
  • Embedded System basic experience – RTOS, peripherals
  • Electronics basic experience – analog and digital signals
  • Knowldge of Automotive Ethernet, CAN, LIN, Flexray

 We offer

  • Stable and long-term cooperation
  • Certification and training opportunities
  • Possibility to choose type of contract (B2B also)
  • Benefit package (MultiSport card, Medicover, MyBenefit)
  • Unlimited growth and development opportunity
  • Relocation support & relocation package

Do not hesitate and join our team!

Jesteśmy częścią ALTEN Group, skupiającej na całym świecie ponad 33 000 specjalistów z... dziedziny Inżynierii oraz IT. Realizujemy najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla branż: kosmicznej, lotniczej, motoryzacji, finansowej, bezpieczeństwa i obronności, medycznej, energetycznej oraz przemysłu kolejowego i morskiego. Tworzymy zespół pasjonatów technologii, którzy udowadniają, że ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. Na co dzień bardzo ważna jest dla nas nieformalna, miła atmosfera. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, pomysłami i otwartością na innych.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
16/07/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Ponad 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca Motoryzacja / Automotive