Opis stanowiska pracy

Grupa LTP jest rodzinną firmą z polskim kapitałem, działającą w obszarze logistyki. Zajmujemy się transportem i spedycją krajową, magazynowaniem oraz naprawą i produkcją palet drewnianych.
Skala naszej działalności to przychody roczne w przedziale 50-100 mln zł, liczba pracowników w przedziale 100-200 osób.
Głowna siedziba firmy znajduje się w Murowanej Goślinie koło Poznania

Poszukujemy osoby na stanowisko:

Dyrektor Finansowy
Miejsce pracy Murowana Goślina

Zakres obowiązków:
• nadzór nad prowadzeniem pełnej księgowości,
• sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych, deklaracji, nadzór nad przestrzeganiem zasad określonych w polityce rachunkowości,
• kontrola prawidłowego obiegu dokumentów księgowych,
• uzgadnianie kont i kontrola rozrachunków,
• zarządzanie płynnością finansową,
• kontrola dokumentów pod względem formalno-prawnym oraz księgowym,
• nadzór nad pracownikami działu księgowości,
• tworzenie oraz aktualizacja wewnętrznych procedur finansowych i kontrolnych,
• reprezentowanie Spółek wobec instytucji i podmiotów zewnętrznych oraz współpraca z nimi (banki, urzędy skarbowe, ZUS, GUS, etc),
• przygotowywanie raportów i prezentacji na potrzeby sprawozdawczości zarządczej,
• operacyjne zarządzanie obszarem finansowym Spółki w zakresie monitorowania wyniku finansowego, płynności Spółki, poziomu należności i zobowiązań, realizacji płatności, zabezpieczania i windykacji należności,
• rozwijanie i ewentualne dostosowanie systemu rachunkowości zarządczej oraz narzędzi controllingu finansowego do zmieniających się przepisów w tym obszarze.
• nadzór i współpraca w przygotowaniu rocznego planu finansowego Spółki.

Firma oferuje:
• atrakcyjne warunki pracy,
• atrakcyjny system premiowy oraz samochód służbowy,
• stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się polskiej rodzinnej firmie,
• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• niezbędne narzędzia pracy oraz szkolenia branżowe.

Wymagania
• wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
• minimum 3 lat na stanowisku głównego księgowego lub dyrektora finansowego,
• znajomość przepisów prawa handlowego, bilansowego, podatkowego oraz zasad rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, analizy ekonomiczno-finansowej.

Prezentacja firmy

LTP LOGISTYKA SP.ZO.O.

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
13/06/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Kadra zarządzająca, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa