Dyrektor Finansowy - rekrutacja online

HRK S.A.

Kraków, małopolskie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta, spółki z sektora wydobywczego o zasięgu globalnym, poszukujemy Dyrektora Finansowego.

Dyrektor FinansowyMiejsce pracy: Kraków

Zadania:

  • Sprawowanie bieżącego nadzoru nad obszarem księgowym i finansowym;
  • Nadzór nad poprawnością i rzetelnością procesów księgowych;
  • Przeprowadzaniem wewnętrznych rozliczeń pomiędzy jednostkami organizacyjnymi Spółki;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych;
  • Koordynowanie operacjami finansowymi zapewniającymi bieżące funkcjonowanie i rozwój Spółki;
  • Planowanie, budżetowanie, raportowanie oraz przeprowadzanie analiz ekonomiczno-finansowych i wskaźnikowych;
  • Tworzenie i wdrażanie polityk, procedur, regulaminów i zarządzeń zapewniających poprawność procesów rachunkowych, księgowych, sprawozdawczych i kontrolnych;
  • Koordynacja pracy podległego zespołu pracowników 50 FTE (struktura rozproszona);
  • Kształtowanie polityki finansowej, rachunkowości oraz polityki podatkowej;
  • Nadzór nad płynnością finansową Spółki;
  • Doskonalenie systemu informacji zarządczej.

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia na stanowisku Dyrektora Finansowego;
  • Wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, finansów lub pokrewne;
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów i controllingu (sporządzanie budżetów, kontrola kosztów, umiejętność oceny ryzyka, analiza odchyleń);
  • Praktyczna wiedza w zakresie międzynarodowych standardów rachunkowości finansowej (MSR / MSSF) oraz rachunkowości zarządczej;
  • Doświadczenie w branży przemysłu ciężkiego będzie dużym atutem;
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne i organizacji pracy;
  • Doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami pracowników;
  • Min. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.
  • Dyspozycyjność do częstych podróży służbowych.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o Kontrakt Managerski z możliwością przejścia na Umowę o Pracę;
  • Pracę w firmie o zasięgu globalnym;
  • Szerokie możliwości rozwoju oraz duża samodzielność w działaniu;
  • Niezbędne narzędzia pracy.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.