Opis stanowiska pracy

9-16-57957

We are looking for dedicated and passionate people for our new client – global technology company in the center of Poland – Łódź.

This person will be responsible for working on the design, development, release and continuous integration and deployment of smart solutions.

Main tasks:
- applications management,
- implementation of new functionalities,
- technical documentation maintenance,
- deployment and management of Microsoft Azure Cloud.

Requirements:
- min. 3 years of experience as DevOps Engineer,
- excellent knowledge of Azure Cloud/AWS,
- familiarity with CI/CD,
- good knowledge of: MS SQL, Visual Studio, Linux.

Benefits:
- Stable employment (UoP only),
- Medical Care, Multisport, life insurance,
- Lunch card,
- External and internal trainings.

Ostatnia aktualizacja:
20/11/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca IT - Programowanie / Analizy , Praca IT - Kontrola jakości , Praca IT - ERP