Opis stanowiska pracy

Deputy Chief Accountant
Katowice
NR REF.: 1153796

Twoja nowa firma
Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z siedzibą w Katowicach, poszukujemy osoby na stanowisko: Zastępcy Głównego Księgowego/ Głównej Księgowej. Idealny kandydat to osoba, która posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy na księdze głównej i chciałaby się rozwijać w kierunku doradczym oraz wspieraniu spółek.

Twoja nowa rola
Osoba ta będzie odpowiedzialna za następujące zadania:
• przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań grupy – praca nad wdrożeniem i ustanowieniem procesu na poziomie europejskim
• Współpraca z zewnętrznymi audytorami finansowymi podczas badania skonsolidowanych sprawozdań finansowych
• Poszerzenie wiedzy na temat zagadnień i zasad rachunkowości w ramach lokalnych GAAP
• Interpretacja lokalnych zasad rachunkowości w celu zidentyfikowania różnic i prawidłowego wydania wytycznych księgowych
• Dostarczenie pomysłów/rozwiązań, jak wytyczyć poszczególne obszary procesu konsolidacji
• Współpraca z lokalnymi podmiotami sprawozdawczymi w celu zapewnienia terminowego gromadzenia danych z poziomu lokalnego w celu dotrzymania terminu konsolidacji
• Przygotowanie eliminacji i niezbędnych korekt konsolidacyjnych, a także przegląd pakietów konsolidacyjnych przygotowanych przez zespoły lokalne
• Ścisła współpraca ze wszystkimi członkami zespołów finansowych w celu zapewnienia, że ​​informacje, raporty i procedury pozostają całkowicie jasne i spójne w całej grupie

Czego potrzebujesz, aby osiągnąć sukces:
Idealny Kandydat wykazuje się:
• Wykształceniem wyższym w zakresie rachunkowości/finansów
• Wcześniejszym zaangażowaniem w proces przygotowania rocznych lokalnych sprawozdań finansowych i/lub grupowych pakietów sprawozdawczych/skonsolidowanych rocznych sprawozdań finansowych grupy
• Doświadczeniem w obszarze VAT, CIT i sprawozdaniach finansowych
• Wcześniejsze uczestnictwo we wdrażaniu SAP’a będzie dodatkowym atutem
• Umiejętnością interpretacji lokalnych zasad rachunkowości, dodatkowym atutem byłaby znajomość MSSF lub US GAAP
• Chęcią dalszego rozwoju w obszarze konsolidacji (firma zapewnia szkolenia z tego zakresu)
• Dobrą znajomość Excela
• Znajomością języka angielskiego na poziomie B1/B2
• Solidnymi umiejętnościami analitycznymi i planistycznymi

Co otrzymasz w zamian:
Nasz Klient oferuje długofalowe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się organizacji, możliwość rozwoju, szkolenia, elastyczne godziny pracy, a także pakiet świadczeń obejmujący ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, owoce i przekąski w biurze oraz możliwość 100 % pracy zdalnej.

Jeśli jesteś zainteresowany tą rolą, kliknij „aplikuj teraz”, aby przesłać aktualną wersję swojego CV, lub zadzwoń do nas już teraz.

Prezentacja firmy

WŁAŚCIWI LUDZIE NA WŁAŚCIWYCH STANOWISKACH
HAYS Poland jest firmą doradztwa... personalnego, należącą do międzynarodowej grupy HAYS plc, notowanej na giełdzie w Londynie i największej firmy rekrutacyjnej w Wielkiej Brytanii. Grupa posiada ponad 350 biur w 25 krajach na całym świecie, w których łącznie pracuje ponad 5 tysięcy specjalistów.

Polski oddział firmy istnieje od 2002 r. i systematycznie powiększa swój udział w rynku. Dywizja HAYS Accountancy & Finance składa się z zespołów: Finance, Financial Services, Banking oraz Legal.

HAYS Finance to grupa konsultantów, która może poszczycić się bogatą praktyką w zakresie: obsługi działów finansowych i księgowych przedsiębiorstw każdej branży. Współpracujemy z firmami prowadzącymi tzw. outsourcing księgowości, jak również z przedsiębiorstwami doradczymi, tzw. Big4, firmami doradztwa finansowego, a także strategicznego.

Należący do HAYS Accounatncy & Finance zespół Financial Services specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora finansowego. Realizuje projekty na stanowiska specjalistyczne oraz średniego i wyższego szczebla zarządzania. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów dla domów maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, firm leasingowych, faktoringowych i innych.

Zespół HAYS Banking współpracuje z najbardziej prestiżowymi bankami komercyjnymi oraz instytucjami finansowymi.

Grupa HAYS Legal specjalizuje się w rekrutacji prawników, adwokatów, radców prawnych oraz asystentów prawnych, nie tylko do kancelarii, ale również do firm na stanowisko in-house lawyer.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
23/09/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Praca Finanse , Praca Administracja biurowa , Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa