Deputy Chief Accountant

Hays Poland

Katowice, śląskie

Hays Poland

Katowice
Katowice
NR REF.: 1153796

Twoja nowa firma
Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z siedzibą w Katowicach, poszukujemy osoby na stanowisko: Zastępcy Głównego Księgowego/ Głównej Księgowej. Idealny kandydat to osoba, która posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy na księdze głównej i chciałaby się rozwijać w kierunku doradczym oraz wspieraniu spółek.

Twoja nowa rola
Osoba ta będzie odpowiedzialna za następujące zadania:
• przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań grupy – praca nad wdrożeniem i ustanowieniem procesu na poziomie europejskim
• Współpraca z zewnętrznymi audytorami finansowymi podczas badania skonsolidowanych sprawozdań finansowych
• Poszerzenie wiedzy na temat zagadnień i zasad rachunkowości w ramach lokalnych GAAP
• Interpretacja lokalnych zasad rachunkowości w celu zidentyfikowania różnic i prawidłowego wydania wytycznych księgowych
• Dostarczenie pomysłów/rozwiązań, jak wytyczyć poszczególne obszary procesu konsolidacji
• Współpraca z lokalnymi podmiotami sprawozdawczymi w celu zapewnienia terminowego gromadzenia danych z poziomu lokalnego w celu dotrzymania terminu konsolidacji
• Przygotowanie eliminacji i niezbędnych korekt konsolidacyjnych, a także przegląd pakietów konsolidacyjnych przygotowanych przez zespoły lokalne
• Ścisła współpraca ze wszystkimi członkami zespołów finansowych w celu zapewnienia, że ​​informacje, raporty i procedury pozostają całkowicie jasne i spójne w całej grupie

Czego potrzebujesz, aby osiągnąć sukces:
Idealny Kandydat wykazuje się:
• Wykształceniem wyższym w zakresie rachunkowości/finansów
• Wcześniejszym zaangażowaniem w proces przygotowania rocznych lokalnych sprawozdań finansowych i/lub grupowych pakietów sprawozdawczych/skonsolidowanych rocznych sprawozdań finansowych grupy
• Doświadczeniem w obszarze VAT, CIT i sprawozdaniach finansowych
• Wcześniejsze uczestnictwo we wdrażaniu SAP’a będzie dodatkowym atutem
• Umiejętnością interpretacji lokalnych zasad rachunkowości, dodatkowym atutem byłaby znajomość MSSF lub US GAAP
• Chęcią dalszego rozwoju w obszarze konsolidacji (firma zapewnia szkolenia z tego zakresu)
• Dobrą znajomość Excela
• Znajomością języka angielskiego na poziomie B1/B2
• Solidnymi umiejętnościami analitycznymi i planistycznymi

Co otrzymasz w zamian:
Nasz Klient oferuje długofalowe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się organizacji, możliwość rozwoju, szkolenia, elastyczne godziny pracy, a także pakiet świadczeń obejmujący ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, owoce i przekąski w biurze oraz możliwość 100 % pracy zdalnej.

Jeśli jesteś zainteresowany tą rolą, kliknij „aplikuj teraz”, aby przesłać aktualną wersję swojego CV, lub zadzwoń do nas już teraz.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland