Customer Representative(Google Ads) with German and Spanish/Portuguese

Kraków, małopolskie

Adecco Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Job Description:

  • Liaise with the customer sales rep to collect all necessary business collaterals
  • Helps end users to set up advertisers account on Google Ads Platform (Including Billing, Campaign and TAG)
  • Link accounts data with advertisers contact details.

Requirements:

  • Excellent communication skills (Written and Verbal)
  • Understanding of Google Ads sales
  • Proficiency in Google tools (Sheets, Docs, Slides, GVCs etc)
  • Knowledge of German and Spanish/Portuguese
  • Basic logical reasoning and problem solving skills
  • Exceptional rapport building and active listening skills.

We offer:

  • Possibility wo work in multicultural environment
  • Competitive salary
  • Friendly work space
  • Possibility to gain valuable experience in a fast moving and widely recognised company.

Oferta pracy stałej.

Numer referencyjny: CR/2020/10/GDA

Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego... lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5600 placówek w 60 krajach. W Polsce działamy od 1994 roku. Swoją wiedzą i doświadczeniem służymy w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju. W 2013 roku pracę dzięki Adecco Poland znalazło ponad 26 000 osób. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 364.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
20/10/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Inne , Praca Obsługa klienta