Controlling Manager

Devire

Bielsko-Biała, śląskie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dla naszego Klienta, poszukujemy doświadczonego Kontrolera Finansowego:

Zakres zadań:

  • Bezpośrednia współpraca z najwyższą kadrą zarządzającą Grupy, w tym przygotowanie i prowadzenie prezentacji
  • Wspieranie kluczowych decyzji biznesowych Zarządu poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych wraz z rekomendacją nowych efektywniejszych rozwiązań
  • Organizacja procesu przygotowania i dostarczanie informacji zarządczej
  • Przygotowywanie zestawień i raportów wraz z analizą oraz opartymi na niej wnioskami
  • Koordynacja procesu budżetowania w Grupie oraz sporządzanie prognoz i cash flow
  • Monitorowanie i wyjaśnianie odchyleń od budżetu
  • Sporządzanie i weryfikacja raportów finansowych oraz analiz związanych z bieżącą działalnością Grupy
  • Kompleksowe zarządzanie procesem pozyskania finansowania bankowego, organizacją wypłaty transz kredytowych oraz kontaktami z bankami
  • Monitoring umów kredytowych oraz wykonania obowiązków związanych z umowami kredytowymi
  • Kompleksowe zarządzanie procesem emisji obligacji korporacyjnych, w tym organizacją emisji i monitoringiem wykonania obowiązków i kowenantów związanych z obligacjami
  • Udział w przygotowaniu budżetów kontraktów budowlanych, weryfikacja i monitorowanie wykonania budżetów kontraktów, analiza odchyleń
  • Weryfikacja poprawności kalkulacji wyceny kontraktów długoterminowych, kalkulacja stopnia zaawansowania kontraktów budowlanych
  • Identyfikacja obszarów oszczędności lub zwiększenia efektywności kosztowej
  • Organizacja systemu workflow w Grupie oraz identyfikacja narzędzi i usprawnień w systemie worflow
  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem kontrolerów finansowych w dziale Kontrolingu

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (zarządzanie, finanse, rachunkowość)
  • Minimum 4 lata doświadczenia zawodowego w dziale finansów lub kontrolingu
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz w komunikacji z najwyższą kadrą zarządzającą
  • Praktyczna wiedza z obszaru kontrolingu finansowego i operacyjnego
  • Znajomość przepisów w zakresie podatków, rachunkowości oraz prawa gospodarczego zarówno krajowego jak i międzynarodowego
  • Doświadczenie w rozliczaniu budżetów i raportowaniu do zarządu
  • Bardzo wysoko rozwinięte zdolności analityczne, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji oraz pracy pod presją czasu
  • Umiejętność identyfikacji błędów i niezgodności
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne
  • Staranność i dokładność
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Zaawansowana oraz praktyczna znajomość MS Excel (znajomość VBA mile wdziana)

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się spółce
  • Zatrudnienie w oparciu B2B
  • Pakiet benefitów pracowniczych
Devire Devire Devire Devire