Chief Accountant

Hays Poland

Sosnowiec, śląskie

Hays Poland

Sosnowiec
Sosnowiec
NR REF.: 1172418

Twoja nowa firma
Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się firmy produkcyjnej w Sosnowcu, będącej liderem w swoim sektorze, poszukujemy doświadczonego Kandydata na stanowisko Głównej Księgowej/Głównego Księgowego. Jest to rola operacyjna, pozwalająca na rozwój kompetencji managerskich jak i biznesowych.

Zakres obowiązków
  • Zarządzanie kikuosobowym działem księgowości;
  • Reprezentowanie spółki przy kontaktach z organami zewnętrznymi (urzędy, banki, wewnętrzni i zewnętrzni Doradcy Podatkowi, Audytorzy);
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych (VAT, CIT, Ceny Transferowe),
  • Tworzenie analiz i raportów (na potrzeby instytucji zewnętrznych, audytorów oraz Zarządu);
  • Zapewnienie kompleksowej obsługi ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Udział w audytach;
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • Wdrażanie i optymalizacja procedur księgowych i podatkowych.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2;
  • Proaktywność i komunikatywność, samodzielność w działaniu, umiejętność pracy w Zespole oraz pod presją czasu;
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (Lider/ Koordynator Księgowości, Zastępca Głównego Księgowego bądź Kierownik Księgowości);
  • Praktyczna znajomość przepisów rachunkowych i podatkowych;
  • Bardzo dobra znajomość MS Office i systemu typu ERP;
  • Umiejętność rozumienia potrzeb biznesowych organizacji i zbudowania efektywnej współpracy z pozostałymi działami firmy;

Nasz Klient oferuje:
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Parking pod biurem
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Pakiet benefitów (m. in. ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową)
  • Świadczenia realizowane z ZFŚS (m. in. wczasy pod gruszą, premie świąteczne);
  • Ciekawe eventy firmowe;
  • Program poleceń pracowniczych;

Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland