Analityk ryzyka przestępczości finansowej

HR International Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

HR International Sp. z o.o. to nowoczesna agencja rekrutacyjna,
która operuje na międzynarodowym rynku pracy.

Łączymy polskich pracowników z pracodawcami z całej Europy, którzy prowadzą działalność w różnych branżach. Należymy do Polskiego HR S.A., który funkcjonuje na międzynarodowym rynku HR od 1999 r. HR International Sp. z o.o. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 19302.

Miejsce zatrudnienia: Kraków

Wymagania:

•     Studia podyplomowe z matematyki, statystyki, fizyki, analityki danych, informatyki, inżynierii, ekonomii, lub z odpowiedniej dziedziny ilościowej,

•     Pożądane jest 1-3 letnie doświadczenie jako wykwalifikowany specjalista w dziedzinie dotyczącej danych,

•     Niezbędna jest dogłębna wiedza z zakresu statystyki, teorii prawdopodobieństwa oraz algebry linearnej,

•     Niezbędna jest bardzo dobra umiejętność kodowania w co najmniej dwóch z następujących obszarów: VBA, R, SAS, Matlab, Python, Spark, SQL, Hive,

•     Wysoce pożądana jest znajomość Hadoop stack,

•     Znajomość technologii i koncepcji relacyjnych baz danych jest wysoce pożądana,

•     Kandydat powinien być biegły w korzystaniu z MS Office oraz posiadać bardzo dobre umiejętności posługiwania się MS Excel,

•     Doświadczenie oraz otwarte nastawienie w zakresie technologii wizualizacji, takich jak Qlikview/ Spotfire będzie dodatkową zaletą,

•     Znajomość zasad ramowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz zachowania zgodności w obszarze przestępstw finansowych nie jest koniecznością, lecz dodatkową zaletą,

•     Niezbędna jest biegła umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Obowiązki:

· Umożliwienie Bankowi dokonanie spójnej oceny nieodłącznego Ryzyka przestępstw finansowych w odniesieniu do krajów, produktów bankowych oraz klientów, poprzez zapewnienie solidnych i przejrzystych metodologii ilościowych wspierających obowiązujące w Banku Modele zarządzania ryzykiem przestępstw finansowych,

· Zapewnienie należytego przestrzegania „standardów kontroli wewnętrznej i globalnego ryzyka i zgodności”, w tym terminowego wdrożenia zaleceń audytorów wewnętrznych/zewnętrznych oraz zewnętrznych organów regulacyjnych,

· Opracowanie i nadzorowanie ram ryzyka i kontroli w zakresie rozwoju modelu Ryzyka przestępstw finansowych, zapewniając właściwe wdrożenie odpowiednich danych, technik statystycznych, standardów naukowych i procesów biznesowych,

· Promowanie kultury podejmowania decyzji opartych na danych, dostosowując krótkoterminowe decyzje i inwestycje o długoterminowej wizji oraz innowacyjnych celach.

Oferujemy:

- Stabilną pracę w profesjonalnym zespole m.in. dla studentów Uczelni Ekonomicznych lub pokrewnych,

- Pomoc w relokacji do Krakowa oraz finansowanie,

- Ciekawą ścieżkę kariery w międzynarodowej organizacji,

- Spójny zakres odpowiedzialności,

- Prywatną opiekę zdrowotną, świadczenia pracownicze itp.

Aby ubiegać się o to stanowisko, należy przesłać CV oraz list motywacyjny w języku polskim oraz języku angielskim.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.