Analityk ilościowy z j. niemieckim lub j. francuskim

HR International Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

HR International Sp. z o.o. to nowoczesna agencja rekrutacyjna,
która operuje na międzynarodowym rynku pracy.

Łączymy polskich pracowników z pracodawcami z całej Europy, którzy prowadzą działalność w różnych branżach. Należymy do Polskiego HR S.A., który funkcjonuje na międzynarodowym rynku HR od 1999 r. HR International Sp. z o.o. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 19302.

Miejsce zatrudnienia: Kraków

Wymagania:

• Przynajmniej roczne doświadczenie w modelowaniu hurtowym,

• Pożądane jest wykształcenia na poziomie magistra/doktora matematyki (lub dziedziny równoważnej/ nauk ścisłych/ inżynierii),

• Doświadczenie w Moody’s RiskCalc oraz RA5,

• Doskonała znajomość modelowania AIRS, IFRS9 oraz testów warunków skrajnych,

• Biegłość w posługiwaniu się dużymi zestawami danych oraz doskonała znajomość danych związanych z ryzykiem kredytowym,

• Dobra znajomość przetwarzania danych SAS oraz analizy statystycznej jest dodatkową zaletą,

• Doskonałe umiejętności komunikacyjne i zdolność do utrzymywania ścisłej współpracy z podmiotami powiązanymi,

• Biegła znajomość języka angielskiego i jęz. niemieckiego lub j. francuskiego (w mowie i w piśmie),

• Pomoc w opracowaniu i wdrażaniu zmian w procesie, obejmujące politykę i procedurę,

• Dobra znajomość oraz umiejętność interpretacji przepisów regulacyjnych.

Obowiązki:

• Jakość, metodologia oraz projekt modeli ryzyka kredytowego mają bezpośredni wpływ na decyzje inwestycyjne poprzez stratę z tytułu niewykonania zobowiązania oraz ekspozycję w momencie niewykonania zobowiązania oraz prawdopodobieństwo niewykonania zobowiązania (LGD, EAD oraz PD),

• Modele ryzyka kredytowego mają bezpośredni wpływ na pozycję kapitałową banku,

• Modele ryzyka kredytowego wpływają na decyzje dotyczące zarządzania portfelami biznesowymi (poprzez alokację kapitału do różnych linii biznesowych i sektorów).

Oferujemy:

  • Stabilną pracę w profesjonalnym zespole m.in. dla studentów Uczelni Ekonomicznych lub pokrewnych,
  • Pomoc w relokacji do Krakowa oraz finansowanie,
  • Ciekawą ścieżkę kariery w międzynarodowej organizacji,
  • Spójny zakres odpowiedzialności
  • benefity

 Aby ubiegać się o to stanowisko, należy przesłać CV oraz list motywacyjny w języku polskim oraz języku angielskim.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.