Analityk Biznesowy / Finance Business Partner

Michael Page

Warsaw, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Rozpoczynam poszukiwania Analityka Biznesowego/Finance Business Partnera (pharma).Bardzo samodzielna rola łącząca analizy finansowe, planowanie biznesowe oraz kontroling. Kandydat/ka będzie pełnił/a role sparingpartnera polskiego biznesu i weryfikowała standardy kontrolingowe dostosowane do grupy.

Poszukiwana osoba będzie raportowała do Dyrektora Zarządzającego oraz blisko współpracowała z Kontrolerem Finansowym z Grupy.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest spółka farmaceutyczna z wieloletnią tradycją na rynku.

Opis stanowiska

  1. Finansowe / Brand Accounting i Budgeting:
  • Planowanie menadżerskiego P&L'a- po markach, wszystkie linie
  • Przygotowanie projekcji ilościowych dla kategorii w perspektywie roku i 5 lat
  • Przygotowanie budżetu „statutory"
  • Analiza i raportowanie wykonania planów (we wszystkich liniach, a w szczególności Sprzedaż, wydatki na marketing oraz OPEX)
  • Wsparcie dla Dyrektora zarządzającego w zakresie analiz i prezentacji biznesowych
  • Przygotowania Business Case'ów dla nowych marek / przejęć
  • Przygotowanie okresowych raportów dla Centrali w zakresie sprzedaży i rentowności

2.Sprzedaż:

    • Wyliczanie celów dla działu sprzedaży i działu medycznego w oparciu o cele finansowe
    • Analiza wykonania ww. planów oraz rekomendacja premii
    • Analiza dostępnych danych rynkowych dla działów terenowych
    • Analizy adhoc dla sprzedaży

    3.Marketing:

      • Przygotowanie cyklicznych raportów (miesięcznych) dla marketingu - P&L dla marek, wykonanie sprzedaży i wydatków marketingowych
      • Analizy Business Case'ów dla nowych preparatów
      • Analiza danych rynkowych dla Dyrektora Zarządzającego oraz marketingu - sprzedaż, dystrybucja, ceny, poziom zapasów w rynku
      • Przygotowanie analiz adhoc dla marketingu

      Profil kandydata

      • Wykształcenie wyższe na kierunkach związanych z finansami / analizą danych
      • Min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku [kontroling/ analizy biznesowe]
      • Mile widziane doświadczenie w spółkach farmaceutycznych / FMCG
      • Bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego (poziom min. B2 - współpraca na poziomie międzynarodowym)
      • Mile widziane doświadczenie w międzynarodowym środowisku
      • Bardzo dobra znajomość MS Office
      • Bardzo dobra znajomość Power Querry - nice to have
      • Silne zdolności analityczne i myślenie koncepcyjne
      • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne
      • Samodzielny styl pracy
      • Umiejętność pracy w zespole

      Oferujemy

      • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę [po 3 miesięcznym okresie próbnym umowa na czas nieokreślony]
      • Praca w trybue hybrydowym [50/50]
      • Atrakcyjne wynagrodzenie + wysoka premia roczna
      • Elastyczne rozpoczęcie pracy [pomiędzy godz. 7 a 10]
      • Prywatna opieka medyczna, karta sportowa, zwrot za dojazdy do pracy korzystając z własnego samochodu
      • Parking dla pracowników
      • Lekcje jęz. angielskiego
      • Praca w firmie, w której występuje bardzo mała rotacja pracowników :)
      • Biuro zlokalizowane w Centrum Warszawy
      Please apply via the button on the right side of this job offer.

      Job details

      Location: Warsaw
      Contract type: Na czas nieokreślony

      About Michael Page

      More

      Follow us on:
      Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page