AML - Transaction Monitoring - rekrutacja online

Kraków, małopolskie

HRK S.A.

Opis stanowiska pracy

AML - Transaction MonitoringMiejsce pracy: Kraków

Duties:

  • analysis of customer and transaction information from internal and exernal sources
  • investigations on transaction monitoring alerts and cases
  • acquire and update knowledge on procedures and trends
  • analysis of documentation

Requirements:

  • Advanced English
  • Degree in Finance/Economics or related
  • Previous experience in AML/KYC/CDD will be a plus
  • Well-developed analytical skills

We offer:

  • stable employment conditions
  • private medial healthcare, lifeinsurence
  • social benefits
  • professional development

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
21/05/2020
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Bankowość