Opis stanowiska pracy

For our Client, global fashion brand and retailer we are looking for Accounts Payable Accountant that will work on various stages within the AP process. If you would like to take part in migration process, be part of new SSC development and work for a very famous fashion brand - don't hesitate and apply!

Client Details

We are looking for individuals who will be developing new Shared Service Center in Katowice! Our Client is an international, very stable and well-known company from fashion industry that will migrate processes from its subsidiaries to SSC in Katowice. This American company is growing in European market and is well-known for high quality, marketing creativity and popularization of new styles.

Description

  • Maintain vendor records
  • Posting and reconciliation of vendor and third-party invoices and statements
  • Alignment of all bookings with Company policies and procedures
  • Complete payments on time
  • Work to drive process improvements

Profile

  • At least 3 years of experience in a similar position
  • Fluent English, other European language would be a plus
  • Flexibility, commitment and self-motivation
  • Team player with dynamic personality

Job Offer

  • Private medical healthcare
  • Flexible working hours
  • Trainings financed by employer
  • Product discount

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
13/06/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa