TERAPEUTA ZAJĘCIOWY/INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Środowiskowy Dom Samopomocy

Jankowice, kujawsko-pomorskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/22/0481

Obowiązki:

w ramach której odbywają się zajęcia mające na celu nabywanie umiejętności technicznych niezbędnych do codziennego funkcjonowania (drobne prace naprawcze, majsterkowanie, prace w drewnie tworzenie przedmiotów drewnianych lub ich obróbka, tworzenie z półproduktów, szlifowanie, konserwacja, malowanie, montaż, modelarstwo) oraz obcowanie z przyrodą poprzez prowadzenie ogrodu.
Prowadzenie dokumentacji indywidualnej i zbiorczej obowiązującej w placówce.
Prowadzenie zajęć grupowych i indywidualnych zgodnie z rocznym, miesięcznym planem pracy.
Opracowywanie planów terapeutycznych w uzgodnieniu z zespołem wspierająco-aktywizującym.
Dokonywanie okresowych ocen postępów uczestników w zakresie umiejętności życia codziennego, funkcjonowania społecznego i interpersonalnego oraz spędzania czasu wolnego
Wykorzystywanie oraz stosowanie w pracy różnych metod i form terapii.
Motywowanie uczestników do aktywności w zajęciach terapeutycznych, utrzymania higieny osobistej i utrzymania porządku na terenie placówki.
Prowadzenie działań zmierzających do integracji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie.
Dbanie o dobrą kondycję psychiczną, bezpieczeństwo i prawidłowe stosunki międzyludzkie wszystkich uczestników.
Prowadzenie indywidualnych i grupowych zajęć aktywizująco-usprawniających dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy
Przygotowywanie uczestników do spotkań okolicznościowych związanych z ważnymi rocznicami i świętami, - inicjowanie i współdziałanie w organizowaniu imprez okazjonalnych, uroczystości czy wycieczek itp.,
Prowadzenie dokumentacji pracy (w tym: dzienników terapii),
Dbanie o własny rozwój zawodowy i osobisty oraz wdrażanie zdobytej wiedzy z różnych dziedzin do praktyki zawodowej,
Inne zadania zlecone przez Kierownika placówki

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Pozostałe wymagania:

  • Wykształcenie wyższe na kierunku lub w specjalności terapia zajęciowa, lub na kierunku: pedagogika terapeutyczna, pedagogika specjalna lub pokrewne przygotowujące do pracy z osobami dorosłymi np. terapia zajęciowa, oligofrenopedagogika lub ukończona szkoła policealna (publiczna lub niepubliczna posiadająca prawa szkoły publicznej), z uzyskanym tytułem zawodowym terapeuty zajęciowego, lub - wykształcenie min. średnie o kierunku terapeuty zajęciowego, umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku terapeuty zajęciowego, prawo jazdy kat.B,1.zdolności manualne i plastyczne, artystyczne, 2. mile widziane zdolności: wokalne, teatralne, gra na instrumentach, 3. umiejętność planowania i realizacji indywidualnej i grupowej terapii zajęciowej dostosowanej do stanu zdrowia, możliwości, potrzeb i zainteresowań uczestników, 4. obsługa komputera 5. umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, 6. bardzo dobra organizacja pracy własnej, 7. wysokie poczucie odpowiedzialności, 8. sumienność oraz otwartość na nowe rozwiązania, 9. empatia, zaangażowanie, asertywność, 10. umiejętność radzenia sobie ze stresem., 11. rzetelność, systematyczność, 12. umiejętność postępowania w sytuacjach kryzysowych, 13. gotowość do podnoszenia kwalifikacji, 14. kreatywność, elastyczność w działaniu, 15. umiejętność słuchania, 16. wysoka kultura osobista, 17. uprzejmość i życzliwość w kontaktach z uczestnikami oraz współpracownikami. Co najmniej 3-miesięczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi, co najmniej 3-miesięczne doświadczenie zawodowe polegające na realizacji usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Umowa o pracę na 1 zmianę od 7:30-15:30, wynagrodzenie brutto od 3010 zł/m-c do 3200zł/m-c.

Miejsce pracy: 86-320 Jankowice 18, powiat: grudziądzki, woj: kujawsko-pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: CV+skierowanie do pracy

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/05/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy