Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/20/1035

Obowiązki:

TERAPEUTA - 1/8 etatu

Zakres podstawowych zadań wykonywanych na stanowisku:
- opracowanie odpowiednio dostosowanego programu zajęć indywidualnych i grupowych dla uczestników Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (dalej: IPZS),
- wspieranie uczestników IPZS w zakresie podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych,
- wspomaganie uczestników IPZS w procesie reintegracji społecznej i zawodowej poprzez stosowanie różnorakich form i technik oddziaływania terapeutycznego,
- prowadzenie terapii indywidualnych i grupowych z uczestnikami IPZS oraz udzielanie indywidualnych porad mających na celu zwiększenie zdolności osób zagrożonych wykluczeniem społecznym bądź nim dotkniętych do pełnienia odpowiednich ról społecznych,
- organizowanie (wraz z pozostałymi pracownikami Centrum) dla uczestników IPZS tzw. dni otwartych", zajęć warsztatowych i aktywizacyjnych podnoszących samoświadomość i edukujących
prozdrowotnie, kulturalnie itp. oraz pozwalających odreagować trudne emocje,
- prowadzenie dokumentacji raportującej oferowane uczestnikom IPZS formy wsparcia.

Warunki pracy na danym stanowisku pracy:
- na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia,
- stanowisko pracy znajduje się przy ulicy Smoleńskiej 43, na wysokim parterze, budynek posiada podjazd dla wózków inwalidzkich i toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- stanowisko pracy wyposażone w komputer i telefon,

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), brak

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne: - wykształcenie wyższe na kierunku: psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, socjoterapia lub pokrewne. Preferowany kierunek: psychologia. - umiejętność dobrej organizacji własnego stanowiska pracy, - doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym (lub nim dotkniętymi) z różnych powodów (uzależnienia, bezrobocie, bezdomność, zaburzenia/choroby psychiczne, niepełnosprawność, ubóstwo, samotne rodzicielstwo, wyuczona bezradność, problemy rodzinne i opiekuńczo-wychowawcze itp.) - niekaralność. Wymagania dodatkowe: - komunikatywność, empatia, asertywność, dyspozycyjność, - sumienność, samodzielność, odpowiedzialność i rzetelność w realizacji obowiązków, - umiejętność działania w warunkach zmian, - znajomość ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (z późniejszymi zmianami).

Miejsce pracy: Smoleńska 43, 85-871 Bydgoszcz, powiat: m. Bydgoszcz, woj: kujawsko-pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty: a) list motywacyjny, b) życiorys - curriculum vitae, c) świadectwa pracy (kserokopie), d) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, e) kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach, itp., f) posiadane referencje, g) własnoręcznie podpisane oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych, h) własnoręcznie podpisane oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnych potrzeb wynikających z procesu rekrutacji, pobrane ze strony: http://cis.bydgoszcz.pl/dokumenty/oswiadczenie_kandydata_do_pracy.pdf i) własnoręcznie podpisana klauzula informacyjna kandydata na pracownika dotycząca przetwarzania danych osobowych pobrana ze strony: http://cis.bydgoszcz.pl/dokumenty/klauzula_kandydata_na_pracownika.pdf j) wypełniony kwestionariusz osoby ubiegającej się o zatrudnienie pobrany ze strony: http://cis.bydgoszcz.pl/dokumenty/kwestionariusz_osobowy_dla_osoby_ubiegajacej_sie_o_zatrudnienie.pdf k) własnoręcznie podpisane oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego, obywatelstwa innego kraju Unii Europejskiej lub innego państwa. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia do dnia 3 kwietnia 2020 r. w zamkniętej kopercie w siedzibie Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy przy ul. Smoleńskiej 43 lub przesyłać pocztą z adnotacją na kopercie Nabór na stanowisko -Terapeuta". Aplikacje, które wpłyną do Centrum po upływie powyższego terminu nie będą rozpatrywane. Informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Centrum w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum. Informacji udziela: Specjalista ds. kadr i płac Centrum - Pani Aneta Maślanka tel.: 516 081 825.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/03/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy