Technolog tworzyw sztucznych PVC

Talent Select

Tarnowskie Góry, śląskie

Opis stanowiska pracy

Obowiązki

  1. inicjowanie prac technologicznych zapewniających podniesienie jakości oraz wprowadzenie nowych technologii,
  2. uzgodnienie z klientem wszystkich wymagań dotyczących wyrobu, koniecznych do prawidłowego jego wykonania;
  3. dobór technik wytwarzania wyrobów i rodzaju surowca pozwalającą osiągnąć zakładane jego parametry (zgodne z wymaganiami określonymi przez klienta);
  4. określenie metod identyfikacji, pakowania i zabezpieczania wyrobu;
  5. opracowanie dokumentacji technologicznej wyrobu, norm jakościowych i ilościowych oraz uzyskania atestów wg obowiązujących przepisów, wydawanie opinii lub certyfikacji (receptury, karty operacyjno-technologiczne) KT;
  6. nadzór technologiczny nad wykonaniem wzorów, serii informacyjnej oraz przebiegiem procesu produkcji;
  7. zatwierdzenie z klientem wzorów wyrobu i ich zabezpieczeniem dla potrzeb poszczególnych komórek organizacyjnych firmy;
  8. opracowanie i rozdysponowanie po zatwierdzeniu norm zużycia surowców i materiałów na jednostkę wyrobu;
  9. wprowadzanie zmian technologicznych dotyczących wyżej wymienionych, opracowań;
  10. nadzór nad zgodnością produkowanych wyrobów z wymaganiami klienta;
  11. rozdysponowanie, nadzorowanie i archiwizowanie dokumentacji technologicznej; TDS, MSDS
  12. dystrybucję kopii dokumentacji technologicznej;
  13. współpracowanie z PD dokumentacji konstrukcyjnej oprzyrządowania technologicznego;
  14. dokumentowanie i archiwizowanie prowadzonych prób technologicznych;
  15. sporządzanie wykazu wymagań prawnych i innych dotyczących wyrobów i procesów technologicznych;
  16. przestrzeganie wymagań zawartych w procedurach i instrukcjach systemu SZJ/SZŚ

Wymagania

Zakres odpowiedzialności / oczekiwane wyniki

  • Ustalanie parametrów technicznych produkowanych wyrobów;
  • Kontrola zużycia surowca na jednostkę wyrobu;
  • Przestrzeganie wymagań prawnych dotyczących produkowanych wyrobów;
  • Zachowanie poufności w stosunku do posiadanych informacji prowadzonych prac i działalności firmy
  • Ustalanie wielkości zużycia materiałów i surowców na jednostkę wyrobów;
  • Prowadzenie rozmów z klientami firmy, dotyczącymi ustalania wymagań dla produkowanych i wdrażanych wyrobów, postępowania reklamacyjnego itp.;
  • Zlecanie zakupu materiałów i surowców koniecznych do wykonania wzorów wyrobów, zabezpieczenia ciągłości produkcji;
  • Wydawanie pozwolenia, po uzgodnieniu z Prezesem Zarządu, na produkcję wyrobów z odstępstwami;
  • Brakowania i uniemożliwiania użycia w produkcji surowców i materiałów niezgodnych z wymaganiami;

Osoby zainteresowane zapraszamy do przesłania swojego CV.

Prezentacja firmy

Jesteśmy agencją doradztwa personalnego i pomagamy dobierać pracowników ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/05/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria, Praca Laboratorium / Farmacja / Biotechnologia, Praca Kontrola jakości