Tech Product Manager

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Klient: Światowy lider w przetwórstwie żywności, jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie.

Lokalizacja biura: Warszawa

Opis stanowiska: Tech Product Managerowie są odpowiedzialni za zarządzanie rozwojem produktu, ze szczególnym uwzględnieniem technicznych aspektów projektu. Tech Product Manager będzie właścicielem pakietów produktów lub może pełnić funkcje ad hoc jako ekspert merytoryczny, który może konsultować bardziej techniczne aspekty różnych inicjatyw. Będą skrupulatnie zarządzać określonymi produktami lub systemami, które są ważne dla firmy, jednocześnie mając głębsze zrozumienie systemów technicznych. W połączeniu z silniejszym zapleczem technicznym idealny Tech Product Manager będzie stosował ten sam zorientowany na klienta, biznesowy sposób myślenia do wspierania produktów jako wartości dodanej dla organizacji. Od przekładania potrzeb klientów na wymagania, po pełny nadzór nad wdrażaniem rozwiązań technicznych. Tech Product Manager będzie kompleksowo nadzorować swoje produkty i wypełniać lukę między celami biznesowymi, a możliwościami technicznymi.

Projekt: dotyczy budowy platformy do rejestrowania i planowania operacji związanych z logistyką morską, uwzględniająca zaopatrzenie magazynów źródłowych oraz zaopatrzenie magazynów docelowych. Integracja z systemem monitorowania załadunków i planowania tras statków. W dalszych fazach projektu - integracja z bliźniaczym systemem odpowiedzialnym za logistykę lądową, optymalizacja ścieżek przepływu dóbr przez firmę.

Zespół: 2 Developerów, Analityk Biznesowy, UX Designer, 2 Data Scientist, Scrum Master, Product Owner.

Obowiązki:

  • Współpraca z analitykami biznesowymi, product ownerem i innymi interesariuszami w celu zebrania i zrozumienia wymagań projektowych.
  • Współpraca bezpośrednia z zespołami wewnętrznymi, w tym programistami, inżynierami, architektami, zapewnianiem jakości i operacjami, aby zapewnić pełne zrozumienie wymagań i zgodność planów wdrożeniowych z oczekiwaniami
  • Przekładanie wymagań biznesowych na specyfikacje techniczne i twórz rezultaty w różnych fazach cyklu życia projektu poprzez dekompozycję funkcjonalności / przypadków użycia.
  • Identyfikowanie i ocena wpływ wymaganych zmian w aplikacji biznesowej i wszystkich systemach nadrzędnych i podrzędnych.
  • Zapewnienie szkoleń wewnętrznych oraz dla klientów dotyczących korzystania z produktu
  • Ciągła ocena i reagowanie na zagrożenia techniczne.
  • Tworzenie i przeglądanie przypadków testowych oraz planowanie testów z użytkownikami biznesowymi. Przeprowadzanie testów funkcjonalnych i dymnych. Śledzenie defektów i wersji.
  • Tworzenie zapytań do bazy danych, aby przeanalizować wskaźniki wydajności, ocenić eksperymenty
  • Ułatwienie procesu tworzenia i utrzymywania właściwej dokumentacji produktu
  • Odpowiadanie na napływające pytania dotyczące produktu i jego możliwości

Wymagania:

  • Ponad 5 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami
  • Doświadczenie w branży logistycznej (bardzo mile widziane doświadczenia związane z transportem morskim)
  • Wykształcenie informatyczne (preferowane: programowanie/projektowanie systemów)
  • Doświadczenie z SDLC i iteracyjnym podejściem do tworzenia oprogramowania (np. Scrum)
  • Doświadczenie w analizie danych, analizie modelu danych i analizie wpływu systemu
  • Zrozumienie relacyjnego modelu danych i podobnych pojęć
  • Zrozumienie wzorców projektowych, architektury systemów i integracji
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do zarządzania projektami i raportowania
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i współpracy zapewniające płynne tłumaczenie między światem technicznym, a biznesowym
  • Znajomość metodyk Agile (preferowany Scrum)
  • Umiejętność ustalania priorytetów z jasnymi celami i obowiązkami, aby osiągnąć wysoki poziom wydajności
  • Umiejętność komunikowania się i wyjaśniania problemów biznesowych oraz tematów technicznych różnym odbiorcom
  • Zdolność do samodzielnej pracy, rozwijania wiedzy biznesowej i kierowania rozwiązywaniem problemów
  • Umiejętność efektywnego zarządzania wieloma projektami/zadaniami o różnej złożoności i ustalania ich priorytetów, dotrzymywania terminów i dobrej pracy pod presją
  • Dobra znajomość j. angielskiego (codzienna praca)

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub  B2B
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Możliwość pracy 100% zdalnej (mile widziane wizyty w biurze w Warszawie raz na kwartał)
  • Prywatną opiekę medyczną (Enelmed)
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media